kerem onder

Beni izlerken içkiyi bıraktı!

kerem önder sohbet izle sinle indir

 

Hidayet Mesajları:

“Hocam 6 yıl önce eşim isteyince kapandım. Ama her yerde açık, sadece dışarıda kapalıydım! Arkadaşımın konuşmasıyla harekete geçtim Abdülmetin hocanın vaazlarını dinlerken sizin videolar çıktı karşıma.
İçimdeki ses aynen şöyle fısıldadı: “Geç bu videoyu, ne anlatabilir ki bu adam?” dedim.
Sonra gezerken nasıl olduysa izledim her videonuzu. Bilgileri eşime aktarmaya başladım. Benim eşim Cumartesi Pazar içkiyi kendine hobi yapmış bir adamdı.
Bir gün yine sizi izlerken kapı çaldı ve açtım, videonuz oynuyordu. Kapıyı açmak için telefonu sehpaya koydum, eşim içeri girdi, baktı siz, neyse yemek yedik.
Dedi ki: ‘Ver bakalım, bir de ben dinleyeyim şu adamı.’
Aldı taktı kulaklıkları 1-2-3 derken bir de baktım namaza başlamaya karar verdi, tövbe etti.
Şimdi ikimiz de namazlarımızı kılar olduk. Bana gelince ferace giyiyorum, kendimi ev halkından sakınır oldum. Başı açık gezmiyorum, zikir dilimden düşmüyor, Kur’an’ı her gün okumaya, gıybetten uzak durmaya çalışıyorum. Düğünlere gitmeyi dahi istemiyorum. Makyaj yapmaktan vazgeçtim. Balkona çamaşır asarken bile ceketimi giyip çıkıyorum.
7 sene boyunca eşime “Aç beni, dinde zorlama yok, istemiyorum” diyen ben, şimdi “Dışarıdan ilgi çekiyor muyum acaba?” diye düşünür oldum.
Bunlar sizin eseriniz ve bir de Metin hocanın. Allah ona rahmetiyle tecelli etsin. Sizden de Allah razı olsun. Ha bir de anlattıklarınızı aktarmaya çalışıyorum elimden geldiğince. İyi akşamlar hocam.”

 

 

      fblogo    

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.