kerem onder

SADECE MEAL OKUYAN BİRİ, ŞİMDİ DEİST OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. NASIL TEBLİĞ YAPABİLİRİZ?

Soru: Selamun aleyküm. Hocam üniversiteden bir tanıdık, namaz ehli bir ailenin çocuğu olmasına rağmen meal okuduktan sonra sapmış, aklının almadığı yerleri neticede inkar etmiş ve şu anda sadece Allah’a ve ahirete inandığını söylüyor, haşa dinler ve kutsal kitaplar saçma Allah bana akıl vermiş diyor. Böyle düşünen, inanan bir insana nasıl tebliğ yapabiliriz? Selametle.

Cevap: Ve aleyküm selam

“Bize Kur’an yeter; hadislere, mezhebe gerek yok” ya da “Yalnız Kur’an’a tâbi oluruz” gibi argümanları kullanıp alimleri, mezhepleri, sahabeleri ve Peygamberimizi inkar eden her bir kişi, eninde sonunda tek rehber olarak gördüğü Kur’an’ı da inkar edecek ve günün popüler dinine(!) uyarak Deist olacaktır.

Bu bahsi geçen tanıdığınız da malesef, araştırmadan, okumadan ve kaynaklara inmeden sadece sloganlarla kolay yolu tercih etmiş ve ilme ihanet ederek inkar yolunu seçmiş.

Sonuçta freni patlamış ve inkar ede ede artık Kur’an ayetlerinin tamamını inkar eden bir konuma gelmiş.

Allah teala, girdiği bu cehennem yolundan onu kurtarsın.

Kanserdeki bu evreye yakalanan kişilere, Deizm ve Ateizm hakkındaki sohbet ve yazılarımı gönderin.

Yok eğer, yakalandığı 1. ve 2. evrede bir kanserse ve sadece “Kur’an müslümanıyız” diyorsa, Kur’an ayetlerinin tamamını inkar etmeden önce, ona Mealcilik, Mealizm, Mezhepsizlik, Hadis İnkarcılığı gibi sohbet ve yazılarımı gönderin.

Kur’an ve sünnetten getirdiğimiz bu kadar delili izledikten ve okuduktan sonra hâlâ inkar edebiliyorsa, şeytanın akidesi olan inat küfrüne saplanmış demektir ki, artık ona, Allah’tan başka hiç kimse bir yardımda bulunamaz…

Deizm:

Deistler, Ateistlerden daha çelişkilidir…

http://keremonder.com/deist-ateistten-daha-celiskilidir/

Mealizm:

Hadis inkarcıları:

Hadis İnkarcıları

kerem önder fetvalar

Şu Konuları da İncelemek İster misiniz?

      fblogo    
Kategori: FETVALAR
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,