kerem onder

SADECE MEAL OKUYAN BİRİ, ŞİMDİ DEİST OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. NASIL TEBLİĞ YAPABİLİRİZ?

Soru: Selamun aleyküm. Hocam üniversiteden bir tanıdık, namaz ehli bir ailenin çocuğu olmasına rağmen meal okuduktan sonra sapmış, aklının almadığı yerleri neticede inkar etmiş ve şu anda sadece Allah’a ve ahirete inandığını söylüyor, haşa dinler ve kutsal kitaplar saçma Allah bana akıl vermiş diyor. Böyle düşünen, inanan bir insana nasıl tebliğ yapabiliriz? Selametle.

Cevap: Ve aleyküm selam

“Bize Kur’an yeter; hadislere, mezhebe gerek yok” ya da “Yalnız Kur’an’a tâbi oluruz” gibi argümanları kullanıp alimleri, mezhepleri, sahabeleri ve Peygamberimizi inkar eden her bir kişi, eninde sonunda tek rehber olarak gördüğü Kur’an’ı da inkar edecek ve günün popüler dinine(!) uyarak Deist olacaktır.

Bu bahsi geçen tanıdığınız da malesef, araştırmadan, okumadan ve kaynaklara inmeden sadece sloganlarla kolay yolu tercih etmiş ve ilme ihanet ederek inkar yolunu seçmiş.

Sonuçta freni patlamış ve inkar ede ede artık Kur’an ayetlerinin tamamını inkar eden bir konuma gelmiş.

Allah teala, girdiği bu cehennem yolundan onu kurtarsın.

Kanserdeki bu evreye yakalanan kişilere, Deizm ve Ateizm hakkındaki sohbet ve yazılarımı gönderin.

Yok eğer, yakalandığı 1. ve 2. evrede bir kanserse ve sadece “Kur’an müslümanıyız” diyorsa, Kur’an ayetlerinin tamamını inkar etmeden önce, ona Mealcilik, Mealizm, Mezhepsizlik, Hadis İnkarcılığı gibi sohbet ve yazılarımı gönderin.

Kur’an ve sünnetten getirdiğimiz bu kadar delili izledikten ve okuduktan sonra hâlâ inkar edebiliyorsa, şeytanın akidesi olan inat küfrüne saplanmış demektir ki, artık ona, Allah’tan başka hiç kimse bir yardımda bulunamaz…

Deizm:

Deistler, Ateistlerden daha çelişkilidir…

http://keremonder.com/deist-ateistten-daha-celiskilidir/

Mealizm:

Hadis inkarcıları:

Hadis İnkarcıları

kerem önder fetvalar

Şu Konuları da İncelemek İster misiniz?

      fblogo    
Kategori: FETVALAR
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
kerem önder, kerem önder youtube, kerem önder vikipedi, kerem önder video, kerem önder video izle, kerem önder twitter, kerem önder şiir, kerem önder sohbetleri, kerem önder sohbet, kerem önder sohbet izle, kerem önder nereli, kerem önder medine, kerem önder kime bağlı, kerem önder kimdir, kerem önder kim, kerem önder instagram, kerem önder ilahi, kerem önder hoca, kerem önder hoca kimdir, kerem önder hd video izle, kerem önder hangi tarikatten, kerem önder hangi cemaatten, kerem önder facebook, kerem önder ekşi, kerem önder beyt, kerem önder beyit, kerem onder, kerem onder youtube, kerem onder vikipedi, kerem onder video, kerem onder video izle, kerem onder twitter, kerem onder şiir, kerem onder sohbetleri, kerem onder sohbet, kerem onder sohbet izle, kerem onder nereli, kerem onder medine, kerem onder kime bağlı, kerem onder kimdir, kerem onder kim, kerem onder instagram, kerem onder ilahi, kerem onder hoca, kerem onder hoca kimdir, kerem onder hd video izle, kerem onder hangi tarikatten, kerem onder hangi cemaatten, kerem onder facebook, kerem onder ekşi, kerem onder beyt, kerem onder beyit, ismail hakkı toprak, ismail hakkı toprak hazretleri, ismail hakkı toprak hazretleri silsilesi, ismail hakkı toprak efendi, ismail hakkı efendi, ismail hakkı efendi kimdir, ihramcizade, ihramcizade ilim yayma, ihramcizade ilim yayma dernegi, ihramcızade ismail hakkı toprak sözleri, ihramcızâde ismail hakkı toprak sivâsî, ihramcızade ismail hakkı toprak kitapları, ihramcızâde ilim yayma derneği, namaz hakkında sohbet yazıları, namaz ile ilgili sohbet yazısı, dini sohbet izle youtube, dini sohbet izle dinle, sohbet video izle, sohbet videoları, sohbet videosu, ehli sünnet vel cemaat, ehli sünnet yolu, ehli sünnet itikadı, ehli sünnet vel cemaat nedir, ehli sünnet nedir,