kerem onder

UĞUR KOŞAR’IN KİTAPLARINI OKUYABİLİR MİYİZ?

Soru: Sevgili hocam. Uğur Koşar isimli bir yazar var. Kitapları hakkında bir incelemeniz oldumu? Kitaplarından bazı paragrafları size gönderiyorum. Okunabilir mi okunamaz mı? teşekkürler

Uğur Koşar: “Yaradan sana neden Hıristiyan oldun ya da neden Yahudi oldun diye sormayacaktır. O sana neden benim yolumda olmadın diye soracaktır. Onun yolu sevgi yoludur. Çünkü O sevginin kaynağıdır ve unutma tüm mezheplerin, dinlerin yolları O’na uzanır. Şimdi bir çocuk Hıristiyan bir toplumda doğmuşsa o nasıl Müslüman olsun? Allah senin yüreğindeki sevgiye bakar. Ayırım yapan zihindir.

Sana, sen bir Hıristiyan’sın derler, ona sen bir Müslüman’sın derler. Yaradan huzurunda herkes birdir, O herkesi eşit yaratmıştır, o halde bu ayrımı neden yapıyorsun? Sevgi gerçek dindir.

Yaradan namaz kılmanı ister ve namaz kılmaya izin veren Yaratıcı aynı zamanda meditasyonun doğmasına da izin vermiştir. Meditasyon Buda taralından ortaya çıkmış olabilir, fakat Yaradan izin vermeden bir ağacın yaprağı bile yerinden nasıl oynasın?

Sence Yaradan namaz kılmanı ve meditasyon yapmanı neden istemiştir, buna neden izin vermiştir? Çünkü namaz kıldığında ya da meditasyon yaptığında zihinden arınırsın, içsel yolculuğuna doğru yolculuğa çıkmışsındır…” (Kendini Bilen Rabbi’ni Bilir s.142)

“Önemli olan senin öz niyetindir, sen Tanrı da desen yahut sen Allah da desen önemli olan kullandığın kelime değildir. Ben Allah diyorum, batı Tanrı diyebilir, doğu Yaradan diyebilir. Tüm yollar O’na uzanır, sen Müslüman da olsan, sen Yahudi de olsan senin yolun O’na ulaşacaktır. Anlıyor musun?” (Kendini Bilen Rabbi’ni Bilir s.224)

Cevap: Yazar hakkında bilgim yoktur, lakin bu gönderdiğiniz satırlar Uğur Koşar’a aitse, kesinlikle süslü sevgi sözcükleriyle işi kotarıp dinsizliği yaymaya çalışan bir maddiyat avcısı demektir.
Bu türden sapkın inanışta olan ve dinleri çorba etmek isteyen Karma felsefecilerine itibar etmeyin.

Bu şahsın, İslam’dan bağımsız olan bu düşüncelerine göre, Yahudi de, Hristiyan da müslümandır ve doğru yoldadır. Allah onları da, son Peygamberine tâbi olmasalar da cennetine koyacaktır(!)

Yazar böyle söylerken, bakalım yerlerin, göklerin ve bu dinin sahibi olan Allah ne buyurmuş:

“Şüphesiz, inkâr eden Kitap Ehli ile Allah’a ortak koşanlar, içinde ebedî kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.” (Beyyine 6)

Allah Teala bu ayetinde, Ehli Kitaba, yani Yahudi ve Hristiyanlara ve sonra puta tapan müşriklere, “münkirler” diye hitab ettikten hemen sonra, onların ebedi olarak cehennemde kalacağını söylüyor.

Ve sonra orada durmayıp, onları “yaratılmış olanların en kötüsüdürler” buyurarak, son Peygamberini inkar etmeleri sebebiyle, artık yeryüzünde onlardan daha kötü canlılar bulunmadığını bildiriyor…

Peki kim doğru söylüyor? Uğur bey mi, Allah mı?!

Yine başka bir sözünde:

“Yaradan huzurunda herkes birdir…” demiş yazar!

Allah’ımız, Kur’an’da tüm insanları üçe ayırmıştır: Mü’min, kafir, münafık.
Allah huzurunda hepsi birse, bu kafirlerle münafıklar kimler?!

Ben şimdi Allah’a mı inanayım, fantezi yazarına mı?

Ya da şöyle sorayım: Kafirleri ve münafıkları tarif eden Allah, boş sözler mi söylemiştir?!

Yine naklettiğiniz başka bir sözünde:

“…Sevgi gerçek dindir.” demiş!

Yahu sevgiyi anlatmayan ve öğretmeyen beşeri ya da ilahi bir din mi var ki? istisnasız her din, sevgiden ve çeşitlerinden bahseder.

Yahudiler, Hristiyanlar ve müşrikler Allah’ı sevmiyor mu?
Hepsi der ki, en çok biz seviyoruz.

Ama sevgi eylem gerektirir. Kuru kuruya ben Allah’ı seviyorum, öyleyse kurtuldum demekle olur mu?
Hitler de Allah’ı ve (onlara göre) oğlu İsa’yı çok seven bir Hristiyan’dı!
Milyonlarca masumu katletti ama…

Seviyorsan, Yaradana itaat etmen gerekiyor. Seven sevdiğine itaat eder.

Bakın Allah’ımız, sevgi iddiasında bulunanlar hakkında son Peygamberi Muhammed aleyhisselam’a ne emrediyor:

“De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın…” (Âl-i İmran 31)

Allah’a ve Resulüne itaat edilmeden kurulan tüm sevgi sözcükleri, hayal gücüne yaslanarak yazılmış olan bir roman gibi hükümsüzdür.
Tedavülden kalkmış olan para kağıtları gibidir…

Daha aşağıda, namazla meditasyonu aynı safa koyduğu bölüme hiç girmeyeceğim, midem kaldırmıyor!

Allah Teala, bu yazara ölmeden önce tövbe ve hidayet; yazdığı bu tür kitaplardaki itikâdi yanlışlarını ve saptırdığı insanları düzeltebilmesi için de zaman versin…

kerem önder fetvalar

Şu Konuları da İncelemek İster misiniz?

      fblogo    
kerem önder, kerem önder youtube, kerem önder vikipedi, kerem önder video, kerem önder video izle, kerem önder twitter, kerem önder şiir, kerem önder sohbetleri, kerem önder sohbet, kerem önder sohbet izle, kerem önder nereli, kerem önder medine, kerem önder kime bağlı, kerem önder kimdir, kerem önder kim, kerem önder instagram, kerem önder ilahi, kerem önder hoca, kerem önder hoca kimdir, kerem önder hd video izle, kerem önder hangi tarikatten, kerem önder hangi cemaatten, kerem önder facebook, kerem önder ekşi, kerem önder beyt, kerem önder beyit, kerem onder, kerem onder youtube, kerem onder vikipedi, kerem onder video, kerem onder video izle, kerem onder twitter, kerem onder şiir, kerem onder sohbetleri, kerem onder sohbet, kerem onder sohbet izle, kerem onder nereli, kerem onder medine, kerem onder kime bağlı, kerem onder kimdir, kerem onder kim, kerem onder instagram, kerem onder ilahi, kerem onder hoca, kerem onder hoca kimdir, kerem onder hd video izle, kerem onder hangi tarikatten, kerem onder hangi cemaatten, kerem onder facebook, kerem onder ekşi, kerem onder beyt, kerem onder beyit, ismail hakkı toprak, ismail hakkı toprak hazretleri, ismail hakkı toprak hazretleri silsilesi, ismail hakkı toprak efendi, ismail hakkı efendi, ismail hakkı efendi kimdir, ihramcizade, ihramcizade ilim yayma, ihramcizade ilim yayma dernegi, ihramcızade ismail hakkı toprak sözleri, ihramcızâde ismail hakkı toprak sivâsî, ihramcızade ismail hakkı toprak kitapları, ihramcızâde ilim yayma derneği, namaz hakkında sohbet yazıları, namaz ile ilgili sohbet yazısı, dini sohbet izle youtube, dini sohbet izle dinle, sohbet video izle, sohbet videoları, sohbet videosu, ehli sünnet vel cemaat, ehli sünnet yolu, ehli sünnet itikadı, ehli sünnet vel cemaat nedir, ehli sünnet nedir,