kerem onder

ÜVEYS YOLU ADIYLA KANDIRILANLARIN İTİRAFLARI!

ÜVEYS YOLU ADIYLA KANDIRILANLARIN İTİRAFLARI!

 

ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:

“Arkadaşlar; Ben de sizler gibi, Üveysi zikrini yapıyorum. Kendimi üveysi zannediyordum. Huzur bulduğumu zannediyordum. Kendi kendimi kandırdığımın farkına vardım. Benim amacım kötü değil, kötü niyetli insanlar, bizim iyi niyetimizi kullanıyor. Bu zikri yapmaya başladıktan sonra psikolojim bozuldu, delirmek üzereydim, kaç kez intihardan döndüm ama kendimde huzuru bulmuş zannediyordum. O kadar kötüyüm ki, keşke toprak olsaydım, hiç doğmasaydım diyordum. Kafamı duvarlara vuruyordum. Bu psikolojik bozukluk, zikri bırakana kadar devam etti.

Bu zikirlerden ne olur ki, her zaman söylediğim şeyler diyordum. Meğerse o zikirler kodluymuş, o kodla Cinler musallat oluyormuş! Bu zikir yüzünden her gece kötü rüyalar görüyordum. Etrafımda uçuşan şeyler gördüm, beyaz-beyaz; “Nur “zannediyordum. İyice incelediğimde, bunların Cinni varlıklar olduğunu anladım. Zikir yaptığım zamanlarda, hep içimde başka bir ses konuşuyordu sanki, ben ise o sesi nefsim sanıyordum, meğerse Cinler beni ele geçirmiş.

Bir gece yarısı uyandım, Teheccüd namazı kılacaktım gerçekten bir Cin gördüm, siyah elli santim boylarında. Cin musallatım olduğunu biliyordum ancak zikirden geldiğini bilmiyordum. Zikir yapınca kurtulacağımı söylüyorlardı. Bir gece yarısı uyandım, başımda inanılmaz bir ağrı vardı. Yatağımda bir saat boyunca kıvrandım, sürekli ALLAH’TAN yardım istedim. Tuvalete gittim, kusar gibi oldum rahatladım. Büyük bir ihtimalle, bir cin beynime yerleşmişti, bana rahatsızlık veriyordu, kusar gibi olunca da gitti.
ALLAH’A şükürler olsun.

Ayrıca, bu zikir yüzünden gözlerim bozuldu. Etrafımda uçuşan şeyleri, zikri bıraktıktan sonra görmedim fakat izi kaldı, gözümde siyah lekeler kaldı. Sonra bir gün Aşkı Üveysi kitabını okurken; Muharrem’in(haşa)! ALLAH ile evlenme yazısı dikkatimi çekti ve böylece zikri bıraktım. ALLAH’A şükürler olsun, zikri bırakalı üç, dört ay oldu. Hamdolsun çok iyiyim. Ruhsal sıkıntılarım geçti. Sürekli Ayetel kürsi, Nas, Felâk surelerini okuyorum.
Üveysi olmak, gözlerimde leke kalmasına sebep oldu.
Cin musallatım ve bid’at sahibi olmam, bid’at yaymam, tonla günah sahibi yaptı beni.

Arkadaşlar yalan söylemiyorum, kötülüğünüzü istemiyorum, size karşı bir kastım yok, bu beladan sizlerin de kurtulmanızı istiyorum. Benim gibi, musallata uğrayan bir sürü insan, psikolojisi bozulan çok insan var. Gelin, siz de bırakın!

Şu Hadisle veda ediyorum Vesselam;
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“…Yolun en faziletlisi Muhammed (SAV) in yoludur. En kötü işler ise, sonradan icad edilen işlerdir. Her bid’at dalalettir.” (Buhari, İtisam 16)

******************

ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI

“Selamun Aleyküm Hocam. Youtube videolarınızı izlerken sahte Üveysilik tarikatı videonuzu izledim. 11 ay içlerindeydim. Allahıma Hamd olsun çıktım. Rabbime dua ettim. Bu yoldayım bu yol doğru mu bana göster Rabbim dedim. Çünkü çok huzursuzdum. Hamd olsun bitti. Çekilen zikirle ilgili bir detayı size anlatmak istiyorum izniniz olursa.

Bir kardeşimi vesile ederek, Rabbim onların arasından kurtardı hamdolsun. O kardeşim: “Abla zikirde bir bölüm var, sadece orayı yapma ve aynı zikri çek. O bölüm, mânâ aleminde olanlara ve Üveysi’lere zikri hediye etmek. Sen dediğim gibi yap ve bu gece Rabbine sığınarak yat ve sakın korkma.” dedi. Aynen uyguladım ve daha uyumadan yatarken huzursuz edildim. Yakamdan tutup, kaldırıp geri yastığa fırlattılar beni. Çünkü onlar (cinler) hediye almayınca kızdılar. Bu zikrin sahibi de havas ilmiyle çok uğraşmış. Çok şeyler var hocam çok.

Gözleri perdelenmiş hepsinin. Resmen uçuyorlar. Zikre başlayan, balıklama marifete giriyor onlarda. Şeriat yok. Adı var, kendi yok. Adamın üç tane kitabı var. Sol ayak baş parmağına mühür vuruluyor, bu mühürle ahirette sorgusuz sualsiz cennete giriliyor! Kabirde sorgu yok onlara. Yani öyle diyor Hocaları.

Peygamberler ve Allah dostlarından sonra cennete bunlar girecekmiş, çünkü elestte bunlar sıralamayı almışlar ve o zikirde olan herkese zikri yaydırmak için manevi baskı yapıyorlar. Whatsapp grupları var bölge bölge ayrılmış. Sayıları çok. Çok kardeşimi uyarmaya çalıştım çıktıktan sonra, ama fazla başarılı olamadım.

Kevser Sûresi’nden, kurban kesmeyi içindeki hayvanı öldür diye inanıyorlar. Peki dedim devamını niye okumuyorsunuz, niye araştırmıyorsunuz, kurbanı kes dağıt diyor. Bunların sapıkça fikirleri var. Var da var…

Hocam zikri bırakanı, yani onları bırakanları deşifre edip fitnecilikle suçlayıp kişinin tüm sosyal medya hesaplarından çevresindekilere ulaşıp kötüleme yapıyorlar. Ağza alınmayacak sözlerde bulunuyorlar. Güya marifet ehliler.

Bakın tesettür ayeti olan, Nur Sûresi 31. ayeti nasıl açılım yapıyorlar. Başörtünüzü yakanıza indirin. Bunu eşarpları yakaya bağlıyorlar.

Rüyada 3 kere kapan emri gelecek öyle kapanıyorlar. Emir gelmeyen kapanmıyor. Oysa 1400 yıl oldu tesettür emri geleli.
Başınızı ağrıtmadım inşaAllah daha çok şeyler var.”

****************

ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:

“Üveysler, her gün okuyun ve tefekkür edin diyorlar hocam. Ancak sizin bu Üveyslere karşı hazırladığınız videodan sonra, onlar da karşı bir video hazırlayıp bize gönderdiler.
Ve o an idrak ettim ki kendilerine karşı konuştuğunuz için acımasızca bir video hazırlamışlar.

Oysa ki o zamana kadar “herkeste Allah’ın nuru vardır, kimse hakkında kötü söz söylemeyin” derken, yapılan video beni rahatsız etti ve sizin Üveysler ile ilgili videonuzu ve Nurcular Allah’a gitmiyor mu diye çektiğiniz videoda söylediğiniz Müslüman kardeşliği ile ilgili mesaj içeren sözlerinizi çok beğendim. Çünkü Allah’a giden yol bir tane değil…”

*****************

 

yya

      fblogo