BULUNDUĞUM YERDE GİDEBİLECEĞİM BİR İLİM MECLİSİ YOK NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

BULUNDUĞUM YERDE GİDEBİLECEĞİM BİR İLİM MECLİSİ YOK NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

BULUNDUĞUM YERDE GİDEBİLECEĞİM BİR İLİM MECLİSİ YOK, NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

Soru: Selamun aleyküm hocam. Ben uzun zamandır Youtube da sohbetlerinizi dinliyorum. Ebubekir Sifil hoca, İhsan Şenocak hocaları da takip ediyorum. Benim şöyle bir sorum var: Ben lise 3 e gidiyorum ve İslamın zahiri ve batıni ilimlerinden azda olsa bir şeyler öğrenmek istiyorum bulunduğum şehirde ne İhramcızade ne Sahnı Seman ne de İfam'ın merkezi var. Ne yapmalıyım? Burada İslami ilim merkezi sayısı yok denecek kadar az. Diyanetin bir Kur'an kursu var ama orayada gitmek istemiyorum malum Diyanet iyice kendini bozdu. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Allah razı olsun.

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Bulunduğunuz yerde, daimi olarak gidebileceğiniz Ehli Sünnet olan bir ilim meclisi yok ise, Diyanet'in Kur'an kursuna başlamanızı öneririm. Gerek bizim, gerek Ebubekir ve İhsan hocaların sohbetlerini izliyor iseniz, bid'at ehlinin ana özelliklerini ve inanış bozukluklarını aşağı yukarı öğrenmişsiniz demektir.
 
Diyanetin Kur'an kursunda size ders veren imamın ağzından Mu'tezile, Selefi ya da Şii itikadına dair savunucu bir görüş duyarsanız orayı terk edin. Kaşı düzelticem derken, kör olursunuz.
 
İzlediğiniz bu üç hocanın sohbetlerini sıralı olarak izlemeye devam edin.
 
Ayrıca, kitap tavsiyelerimin linkini gönderiyorum. Sindire sindire okuyun ve notlar alın, kendinizi geliştirin.
 
Zira bütün ümmet, Osmanlı'nın çocuklarından bir hareket bekliyor...