CAMİLERİN İÇİNE AYETLER YAZIYORUM BU İŞTEN SEVAP DA KAZANIR MIYIM?

CAMİLERİN İÇİNE AYETLER YAZIYORUM BU İŞTEN SEVAP DA KAZANIR MIYIM?

CAMİLERİN İÇİNE AYETLER YAZIYORUM. BU İŞTEN SEVAP DA KAZANIR MIYIM?

Soru: Selamın aleyküm hocam hayırlı haftalar diliyorum. Bir sualim olcaktı, ben işim gereği Allahın evi ve ayetleriyle uğraşıyorum camilerin kubbe yapımı kapıları ve içindeki hat yazıları ile bilgisayar ortamında çizip hayata geçiyoruz mesala çamlıca camini yapıyoruz ve içerden yukarı doğru bakıldığında tavandaki Allah cc yazısı ve kemerlerde fetih suresini yazıcak bu yazıları bilgisayar ortamında düzenleyip montaj için hazırlıyorum bu işi tabiki dünyevi ihtiyaçları kaşılamak adına yapıyoruz lakin bu işi yaptığım esnada Yüce kelamlarla ve Rabbimizin evlerine hizmetten rızasını kazanırmıyız veya sevap varmıdır?

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Hz Ömer (radiyallahü anh) dedi ki: ben Rasûlullah'ı (aleyhisselatü vesselam) şöyle derken işittim:
 
"Ameller niyetlere göredir. Herkese yalnız niyet ettiğinin karşılığı vardır. Her kimin hicreti Allah ve Resûlü'ne (rızası için) ise, hicreti de Allah ve Rasûlü'nedir. Her kimin hicreti de kavuşacağı bir dünyalık veya evleneceği bir kadın için ise; hicreti de o göç ettiği şeyedir." (Buhari, Hadis no 1; Müslim, İmare 155; Tirmizi, Sünen; Ebu Davud, İbni Mace ve Nesai)
 
Niyetinizi para kazanmaktan önce Allah'ın evlerine ve dinine hizmet yapmak olarak düzenlerseniz, bu hayırlı işleri yaparken kazanacağınız ücretle beraber ahiret ücreti olan sevapları da kazanmış olursunuz, bundan şüphe etmeyin.
 
Hz Ebu Musa Abdullah b. Kays el-Eş'arî'den (radiyallahü anh): Resülüllah'dan (aleyhisselatü vesselam) kahramanlık için, kavmini korumak için ve gösteriş için savaşanlardan hangisinin Allah yolunda olduğu soruldu. Cevaben:
 
"Kim, Allah kelamı yücelsin diye savaşırsa, o Allah yolundadır." buyurdu. (Buhârî, Müslim)
 
"Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur." (Tevbe 18)