CİHAD BİZE FARZ KILINMIŞKEN, SURİYE'YE GİTMEMENİN HÜKMÜ NEDİR?

CİHAD BİZE FARZ KILINMIŞKEN, SURİYE'YE GİTMEMENİN HÜKMÜ NEDİR?
CİHAD BİZE FARZ KILINMIŞKEN, SURİYE'YE GİTMEMENİN HÜKMÜ NEDİR?
 
Soru: Hocam bir soruda ben sorayım. Şu an Suriye’de vesair diğer yerlerde dökülen müslüman kanını önlemeye bir vesile olabilmek için ve Allah bize cihadi farz kılmış iken cihada gitmemenin hükmü nedir? Asıl soru Allah ahirette bize sorduğunda ne cevap vereceğiz?
 
Cevap: Cihad yapmak, önce kendi topraklarımız içinde bize farzdır.
 
Atalarımızın bize miras bıraktığı bu bereketli toprakları bırakıp Batılı ülkelerin ortaya çıkardığı terör örgütlerine katılarak Müslüman öldürmek, cihat değil ancak kafire hizmet olur.
 
Türkiye, Osmanlı'dan beri bu ümmetin lideridir.
Bütün ümmet bizden bir liderlik ve yönlendirme beklemektedir.
 
Ümmetin son kalesi, Türkiye'dir...
 
Ana cephemiz burasıdır. İslam düşmanı Batılılar da bunun farkında olduğu için, gençlerimizi ana cepheden uzaklaştırıp Işid, Nusra ve El Kaide gibi Vehabi Selefi terör örgütlerinin hizmetine göndermek ve ülkemizi zayıflatmak istemektedir.
 
Malesef bu büyük oyunun farkında olmayan yüzlerce gencimiz, cihad yaptığını zannederek Suriye ya da Irak'a gidiyor; saydığım bid'at ehli terör örgütlerinden birine teslim oluyor ve altı ay içinde ümmet düşmanı bir Vehhabi olarak dönüp biz Müslüman kardeşlerine füze atıyor, kurşun sıkıyor ve canlı bomba olup aramıza dalıyor.
Fırat kalkanı operasyonumuzda bize karşı savaşanların kimler olduğuna bakmanız yeterlidir.
 
Bu sebeple, cihad hükmünü keyfinize göre yorumlayarak hiçbir yere gidemezsiniz kardeşim!
 
Ateistler, Komünistler, Selefiler, Şii'ler, Pkk'lılar ve Feto'cular, bu toprakları Irak ve Suriye gibi paramparça ve kan içinde bırakma niyetindelerken, İslamiyeti yok etmek için neredeyse hepsi aynı çatı altında birleşmişken, buradaki savunma karargahımızı terkederek hiçbir ülkeye gidemezsiniz.
 
Şayet giderseniz, İslam'ı yıkmaya çalışan bu bölücü ideolojilerin yolunu açtığınız için tarihe 'hainler' olarak kaydedileceğinizi biliniz.
 
İlla göğüs göğüse cihada gitmek istiyorsanız, şu anda topyekün bu kukla örgütlerle savaşan Müslüman Türk ordusuna, TSK'ya katılın ve vatanınızı, milletinizi, dininizi korumak için cihad edin...
 
Unutmayın!
Birkaç kale kaybetsekte, sonuçta zafer İslam'ın ve Müslümanların olacaktır...