DİN HOCAMIZ AHİRETİN SONSUZ OLMADIĞINI VE HZ MERYEMİN ÇİFT CİNSİYETLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ NE DERSİNİZ?

DİN HOCAMIZ AHİRETİN SONSUZ OLMADIĞINI VE HZ MERYEMİN ÇİFT CİNSİYETLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ NE DERSİNİZ?
BİR ARKADAŞIM, 'BEN ALEVİYİM, BİZDE NAMAZ YOKTUR' DİYEREK NAMAZ KILMIYOR!
 
Soru: Selamün aleyküm hocam. Ben lise 2. sınıfta okuyan bir öğrenciyim sizin sohbetlerinizi ailecek severek dinliyoruz ve faydalanıyoruz. Size birkaç sorum olacak müsaadenizle. Okulumdaki din kültürü öğretmenimiz derste bize ahiretin cennet ve cehennemin sonsuz olmadığını bu sonuca ayetlerin Arapçasına bakarak vardığını söyledi. Bunun aslını merak ediyorum açıklar mısınız? İkinci sorum ise hz. Meryem’in eşcinsel bir varlık olduğunu yine ayetlerin arapçasına bakarak anladığını söyledi kafam karıştı biraz araştırdım fakat sonuçları beni tatmin etmedi. Bunu da açıklarsanız sevinirim Allaha emanet olun.
 
Cevap: Ve aleyküm selam
 
Malesef hocanız, ayetlerin Arapçasına bakarak değil, oryantalistlerin herzelerine inanarak yeni bir din uyduran Mehmet Okuyan ve Mustafa İslamoğlu gibi dinde reform öncülerini takip ettiği için zehirlenerek bu sonuca ulaşmıştır.
 
Kur’ân-ı Kerim'deki pek çok âyette, Cennet ve Cehennemden bahsedilirken,
“Hâlidîne fîhâ ebedâ” - “Orada ebedî (sonsuz) olarak kalacaklardır” ifâdesiyle, Cennet ve Cehennem hayatının sonsuz olduğu bildirilmiştir. (Nisâ 57; Maide 119; Ahzâb 65; Cin 23…)
 
Allah, "ebedi ve sonsuz" diyor; bunlarsa, 'hayır, sonu var' diyor! Şimdi kime inanalım(!)?
 
Yine farklı surelerdeki, “İrinli suyu içmeye çalışır, fakat boğazından geçiremez. Ona her taraftan ölüm gelir, fakat o ölmez” (İbrahîm 17);
 
“İnkâr edenlere de cehennem ateşi vardır. Öldürülmezler ki ölsünler, cehennem azabı da onlara biraz olsun hafifletilmez.” (Fâtır 36);
 
“(Cennetlikler) ilk tattıkları ölüm dışında orada artık ölüm tatmazlar. Ve Allah onları Cehennem azabından korumuştur” (Duhân 56) gibi âyetlerde de, cennet ve cehennemde ölüm olmadığı, hem cennetliklerin, hem de cehennemliklerin bulundukları mekânlarda ölümsüz olarak kalacakları ifâde edilmiştir.
 
Bu husus, itiraza yer bırakmayacak bir şekilde açık ve kesindir.
 
İnkarı ise küfürdür...
 
Konu hakkındaki hadisi şerifleri ise zikretmeye gerek duymuyorum.
Zira ayetlere inanmayanlar, hadislere ve Peygamberine hiç inanmaz...
 
İkinci sorunuza gelince;
 
Hocanızın, Hazreti Meryem'in çift cinsiyetli olduğu herzesi ise, Allah'a ve saliha kulu olan Meryem annemize atılmış olan açık bir iftiradır.
Bu zırvayı da, Mehmet Okuyan denilen reformistten papağanlık etmiştir.
 
Allah'a değil, akla tapanların bu yaklaşımı, Allah'ın gücünün her şeye yetmeyeceğini ve babasız olarak böyle bir harikulade yaratışı başaramayacağını kibarca söylemek(!) anlamına gelir.
 
Kur'an'daki mucize ayetlerinin tamamını tevil etme ve çarpıtma yöntemiyle inkar eden akıllardan da makul birşey beklenemez elbette...
 
İki konu hakkındaki reddiye videolarımı gönderiyorum.