EBU HANZALA HAKKINDA REDDİYE YAPACAK MISINIZ?

EBU HANZALA HAKKINDA REDDİYE YAPACAK MISINIZ?

EBU HANZALA HAKKINDA REDDİYE YAPACAK MISINIZ?

Soru: Hocam Selamün Aleykum geceniz mübarek ve bereketli olsun inşAllah. Sizden bir ricam olacak Allah için bu son zamanlarda piyasaya daha çok sürülen Ebu Hanzala sapkınlığı hakkında bir reddiye yapacakmısınız?

Cevap: Ve aleyküm selam

Ebu Hanzala namlı Halis Bayuncuk, klasik bir Vehhabi Selefi'dir.

Katı bir tekfircidir. Kendisine tâbi olan bir avuç insanın dışındaki hiçbir Müslümanın muvahhid olmadığını, hepsinin müşrik olduğunu iddia edebilecek kadar ileri gitmiştir.

Önceleri Amerika ve İngiltere'nin yeni Frankeynştaynı olan Daeş terör örgütüne gönül vermiş, bolca methediyorken ve onlara "kardeşlerim" diye hitab ederken, sonra aralarında akide konusunda anlaşmazlıklar çıkması sebebiyle onlardan ayrıldığını söylemiştir.

Dün, mezhepsiz Şii'ler nasıl ki 60 ayrı mezhebe bölündüyse, bugünkü mezhepsiz neo Selefiler de 40 ayrı mezhebe bölünmüştür ve hepsi de birbirini tekfir ederler.

İmam Zahidi Kevseri'nin, "Mezhepsizlik, dinsizliğe köprüdür" sözünün ne kadar doğru bir tesbit olduğu bugün güneş gibi aşikar olmuştur.

Ülkemizdeki ilmi altyapısı olmayan heyecanlı gençleri Suriye'ye gitmeye teşvik ederek, Amerika ve İngiltere'ye Müslüman kanı döken yeni fikir köleleri devşirme gayretinde oldukları çok açıktır.

Her Vehhabi'de görülen, "Oy vermek şirktir", "Allah gökte oturur", "Kabir ziyareti şirktir", "Türk ordusu ve polisi müşriktir…" türünden hezeyanlarından bahsetmeye gerek duymuyorum.

Zira neo Selefilerin tüm bu zırvalarına yazılarım ve sohbetlerimle ayrı ayrı cevaplar vermiş idim zaten.

Sonuç olarak, ümmetin gençlerini bu tür proje adamların ağına düşmekten şiddetle sakındırıyorum.

Yakın geçmişte, yine bir proje adamı olan Fetö'den kılpayı kurtulmuşken, başka başka proje bataklıklarına düşülmemesi ümidiyle...

İlgili videolar: