FETÖ ÖRGÜTÜNDEN AYRILDIM AMA KİTAPLARI BENDE KALDI BU KİTAPLARI NE YAPMALIYIM?

FETÖ ÖRGÜTÜNDEN AYRILDIM AMA KİTAPLARI BENDE KALDI BU KİTAPLARI NE YAPMALIYIM?

FETÖ ÖRGÜTÜNDEN AYRILDIM AMA KİTAPLARI BENDE KALDI. BU KİTAPLARI NE YAPMALIYIM?

Soru: Hocam ben lise öğrencisiyim 2 yıl önce bu paralel cemaatin evlerine gidiyorduk arkadaşlarla hep beraber Cuma günleri öğlen arası bize yemek getiriyorlardı, cemaat anneleri evlerinde kendileri yapıyor bize gönderiyorlardı. Biz yemek yerken onlar bize bazen Risale-i nur bazende ahlak dersi yapıyorlardı. Yere Zaman gazetesi serip onun üzerinde yemek yiyorduk birgün gazetenin üzerinde bi fotoğraf vardı Fethullah Gülen'in fotoğrafı, işaret ederek sordum ablaya, "Abla tutuklayacaklar mı?"
Bana verdiği cevap benim bir daha o evlere gitmememe sebep oldu cevap şuydu; "Yapamazlar arkadaşlar yapamazlar.
Hem zaten ABD özgürlükler ülkesi olduğu için orada insan hakları daha ön planda, tutup da F. Gülen'i Türkiyeye teslim etmezler. Bizim yapacağımız şey ne biliyor musunuz, biz hoca efendiye layık olmak için onun çektiği bu eziyetlere rağmen bizi düşünüyor olmasına layık olabilmek için, düşmana karşı tek bilek olucaz tek bilek" dedi...
"Abla ne diyorsun ya düşman kim dedim?" Herkes sus pus. Düşman devlet demek istemişti ve ben bir daha o evlere adım dahi atmadım öncesinde olsa gitmediğim için arkamdan kızları gönderirlerdi. Abla soruyor neden gelmiyorsun bizden koptun diye ya da telefonla 40 kere ararlardı ama öyle olmadı, uyandığımı anladılar sanırım ve hocam benim asıl sormak istediğim o abla evinde bize aylık kitap veriliyordu. Ben de F. Gülen'in kitaplarından almak istememiştim Bediüzzaman Said Nursi'nin eserlerinden Asayı Musa'yı aldım ve sonraki hafta bu olay yaşandı ben bir daha gitmediğim için kızlar da gitmediler ve ben kimseyle kitabı gönderemedim kitap hala bende. Şimdi ne yapayım yani ben?
Size danışmak istedim hocam kusuruma bakmayın vakit biraz geç fakat aklıma geldiği anda yazmassam unutuyorum.
Uzun zamandır da içimi kemiren bir mevzu olduğundan ötürü bu saatte yazmış bulundum afedersiniz. Cevabınızı bekliyor olacağım Allah sizden razı olsun Allaha emanet olun inşallah.

Cevap: Selamün aleyküm

Büyük bir beladan kurtulmuşsunuz, Allah'a şükür namazı kılın ve secdede çok hamd edin.

Eğer bu örgütten, bu kısa konuşma sebebiyle tiksinip kopmamış olsaydınız, belki de, kendi milletine bomba yağdıran militan abilerine, başarılı olsunlar diye Fetih Suresi okuyan Belam-ı Baura'ların içinde siz de olabilirdiniz!

Musa aleyhisselam'ın başarısız olması için Allah'a dua eden Belam helak oldu, siz de olabilirdiniz!
Çok şükredin, çok hamd edin...
 
Kitap sorunuza gelince;
 
Eğer, teröristbaşı Gülen'e ait kitaplar aldıysanız, hepsini yakın. Vatanına ve dinine ihanet eden başka Haşhaşi'lerin doğmasına engel olun.
 
Yok eğer, sadece Said-i Nursi'nin kitaplarını aldıysanız, Üstad'ın bu örgüt militanlarıyla bir bağlantısı yoktur.
Taraftar toplayabilmek adına, Üstadın kitaplarını ve ismini kullanmışlardır.
 
Elinizdeki Risaleleri okuyun ve başka müslümanlara hediye edin.
O kitaplar, müslümanlardan himmet adı altında topladıkları paralarla alınmıştır.
Böyle yaparak, milletin paralarıyla alınan kitabı, millete iade etmiş olursunuz ki, bu da sizi vebalden kurtarır...