GENÇLİĞİMDE ZİNA ETTİM KENDİME 100 SOPA VURDURMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

GENÇLİĞİMDE ZİNA ETTİM KENDİME 100 SOPA VURDURMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

GENÇLİĞİMDE ZİNA ETTİM, KENDİME 100 SOPA VURDURMAK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM?

Soru: S.a hocam. Ben gençlik döneminde 1 kere zina günahı işledim ve Nur suresinde 100 sopa cezası var. Ben bu cezayı kendime uygulatmak istiyorum ama nasıl yapacağım? Şahit olması gerekiyor kendim kendime vursam da olmaz nasıl yapmalıyım?

Cevap: Selamün aleyküm

"Zina eden kadın ve erkeğin her birine yüzer değnek vurun. Eğer Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsanız, Allah'ın dinini tatbik hususunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk, onların cezalarına şahit olsun." (Nur 2)
 
Zina etmenin karşılığı olarak 100 sopa cezası alabilmeniz için, 4 adaletli şahidin, sizi zina fiilini işlerken açıkça görmesi gerekirdi.
 
Dört şahid bulunmazsa da, itiraf edilirse 100 sopa cezası tatbik edilebilir ve siz de itiraf ediyorsunuz.
 
Lakin, cezanın tatbik edilebilmesi için gerekli olan diğer şartta şudur ki, bir İslam devletinde, müslüman bir kadı'nın sizi muhakeme etmesi gerekir.
 
Ülkemiz, müslüman bir ülkedir ancak şeriatla yönetilen bir İslam devleti değildir. Dolayısıyla sizin cezanız ahirete kalmıştır.
 
Benim tavsiyem;
 
Sağlam bir Nasuh tövbesi yapın,
Bir daha zina günahına yaklaşmayacağınıza dair Allah'a söz verin,
Sizi tanıyan hiç kimseye bu günahtan bahsetmeyin ve Allah'ın tövbenizi kabul edip sizi temizleyeceğine dair ümitvar olun...
 
"Onlar, kullarının tövbesini kabul edenin ve sadakaları alanın Allah olduğunu; tövbeyi çok kabul edenin, çok merhametli olanın Allah olduğunu bilmediler mi?" (Tevbe 104)