NAMAZ KILMAYAN KOCAMIN CİNSEL İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİREBİLİR MİYİM?

NAMAZ KILMAYAN KOCAMIN CİNSEL İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİREBİLİR MİYİM?
NAMAZ KILMAYAN KOCAMIN CİNSEL İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİREBİLİR MİYİM?

Soru: Selamünaleyküm hocam size bazı sorular sormak istiyorum cevaplarsaniz sevinirim 1) Tağutu red etmek icin kelime i şehadet getirmek yeterlimidir 2) Namaz kilmayan esimin bunu sebep göstererek cinsel isteğini geri çevirebilirmiyim  3) Hocam esimle son zamanlarda cok tartisiyoruz sebebine gelince bazen öyle seyler konusuyor ki ben emin olamıyorum nikahimiz düştü mü küfre mi girdi diye sürekli süphe ediyorum? Bunlari kendisine anlatmaya calistigim zaman hic etkilenmiyor bu aldirmaz tavri benim cok moralimi bozuyor. Eşimin bu durumundan dolayi vebal altina girermiyim? Bu konuda nasil davranmam gerek nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Allah rizasi icin bilgilendirirseniz sevinirim. Allaha emanet olun

Cevap: Ve aleyküm selam
 
1. Şehadet yeterli değildir. Tağutu reddetmiş olmak için tüm putları da ve İslam'ın dışındaki tüm insan yapımı sistemleri de (en azından kalben dahi olsa) inkar etmeniz ve yetersiz görmeniz gerekiyor.
 
2. Namaz kılmakta tembellik eden eşinizin cinsel isteğini geri çeviremezsiniz. Bunun günahı büyüktür. Şayet namazın farz olduğuna ve borcum olduğuna inanmıyorum gibi bir cümle kurarsa artık mürted olmuş ve İslam'ı terk etmiş olur ki o zaman nikahınız düşer.
Bunu demiyorsa ne kadar tembel ve gevşek olursa olsun Müslümandır ve hâlâ birbiriniz üzerindeki karı koca haklarınız devam ediyor demektir.
 
3. Kafir eden sözlerden herhangi birini söylerse hemen şehadet getirmesini ve sizi tekrar nikahına almasını söyleyin.
Eşinize nikahınızın vekaletini verin ve iki Müslüman erkeğin yanında sizi tekrar nikahına geri aldığını ilan etmesini isteyin.
Bunu yapmadıkça sakın ola ilişkiye girmeyin, bu zina olur.