NEDEN ÖZELLİKLE MUSTAFA İSLAMOĞLU'NA TAKINTILISINIZ?

NEDEN ÖZELLİKLE MUSTAFA İSLAMOĞLU'NA TAKINTILISINIZ?

NEDEN ÖZELLİKLE MUSTAFA İSLAMOĞLU'NA TAKINTILISINIZ?

Soru: Sayın hocam sorum şu. Mustafa İslamoğlu ve Mehmet okuyan hocaları genelde dinleyen takip eden ve seven biriyim ama onları ilah gibi görmüyorum. Onların da hataları var. Her neyse soruma geçmek istiyorum. Siz islamı insanlara anlatan birisiniz. Ama nedense mustafa İslamoğluna hep takıntılısınız. İslam dininde Müslümanın Müslümana böyle kötü konuşması İslam dininde ne derece doğrudur? Not: sizi de seven saygı duyan biriyim. Cevap için acele etmenize gerek yok. Müsait olduğunuz zaman cevabınızı yazın. Kolay gelsin iyi çalışmalar

Cevap: Selamün aleyküm

Sevgili kardeşim; Allah için yaptığımız buğzumuz, sadece malum şahsa değildir. Bid'at ehlinin tamamına buğzeder ve hepsine reddiye yaparız.

Hakkımızda biraz araştırma yapmış olsaydınız, 72 sapkın fırkanın tamamına ismen ve cismen reddiyelerimizin yazılı ve videolu olarak mevcut olduğunu görürdünüz.

Reddiyelerimde, zikrettiğiniz kişinin diğerlerine nazaran ön planda olması ise, bu şahsın, ülkemizde dini tahrif etmek isteyen bid'at ehli hocaların taklit mercii olması ve bir televizyon kanalıyla bu zehri milletimize salgılaması sebebiyledir.
Yoksa kendisini şahsen tanımam. Bana bir kötülüğü de olmamıştır. Lakin bu din, hepimizin kişisel meselelerinden üstündür ve Dini Mübin-i İslam'a kötülük yapan, bütün ümmete düşmanlık etmiş olur.
 
"...Böyle kötü konuşmanız ne derece doğru" demişsiniz:
Ben asla kimseye hakaret etmedim. Sadece yaptıkları tahrifleri delilleriyle çürüttüm.
İcra ettikleri bu Ali Cengiz oyunlarının iç yüzünü açıklamak, kötü konuşmak demek değildir. Tam aksine, açıklamamak ve karışmamak, bile bile hakkı gizlemek olur ki, Allah Teala sizi ve bizi şöyle ikaz eder:
 
"Hakkı batılla karıştırıp da bile bile hakkı gizlemeyin." (Bakara 42)
 
Ümmeti Muhammed'e düşmanlık eden, Ehli Sünnete savaş açıp Şia'nın ve batılı oryantalistlerin tarafını tutan ve onları paklayan bir adama kafamı takmayacam da çiçekten böcekten mi bahsedicem bu millete?
Fıkralarla dersi kaynatmak isteyen talebeler, her zaman hayırsız talebeler olarak bilinirler ki, ben onlardan değilim hamdolsun.
 
Size sorum şudur ki;
 
Bu şahıs, Peygamberimizin, sahabilerinin, tabiin ve ulemanın getirdikleri 14 asırlık Dine, "uydurulmuş din" deyip aşağılayan biriyken, siz nasıl bir ümmetsiniz ki, hala bu adamı ilgiyle takib etmeye devam edebiliyorsunuz? (Allah'ın selamı öncülerimizin üstüne olsun)
 
Siz bir Müslüman olarak, Peygamberimiz (aleyhisselatü vesselam)'a hakaret eden karikatürler yayınlayan Carlie Hebdo'ya lanetler okurken, ülkemizde Allah Resulu ve talebelerinin itibarını yerlere atan bu ve bunun gibi şahıslara karşı nasıl saygı duyabilirsiniz?
 
Bu hareketiniz, en hafif tabiriyle Allah'a ve Resulüne karşı bir ikiyüzlülük değil midir?
 
Hakkımda bilmeniz gereken en önemli bilgiyi size vereyim;
Allah'ın Kitabı olan Kur'an'ı Kerim'i ve bu Kitabın tâbi olmamızı farz kıldığı son Peygamberini yalanlayan babam olsa, canımdan çok sevdiğim babama bile ilmi reddiye yapmak asli vazifemdir.
 
Şunu iyice anlayın ki, mesele isimler ve kuklalar değildir. Yıkmak ve kırmak istediğimiz asıl şey, bu ipli kuklaları oynatan parmaklardır.
Biz Ehli Sünnet hocalar, bu parmaklara ve bu parmakları hareket ettiren kirli zihinlere düşmanız.
 
Büyük resmi görebilenlere selam olsun...
 
Allah'ın Peygamberi buyurdu (sallallahu aleyhi vesellem):
 
"Bid'at sahibine hürmet eden, İslam dîninin yıkılmasına yardım etmiş olur." (Taberâni)
 
 "Onlardan bir grup var ki, Kitap’tan olmadığı hâlde Kitap’tan sanasınız diye (okudukları) Kitap’tanmış gibi dillerini eğip bükerler ve, “Bu, Allah katındandır” derler. Hâlbuki o, Allah katından değildir. Bile bile Allah’a karşı yalan söylerler."
(Âl-i İmran 78)