SURVİVOR YARIŞMASINI İZLEMEK CAİZ Mİ?

SURVİVOR YARIŞMASINI İZLEMEK CAİZ Mİ?
SURVİVOR YARIŞMASINI İZLEMEK CAİZ Mİ?
Soru: Selamün Aleyküm hocam; inşaAllah vaktinizi de almak istemiyorum ama size sorularım olacaktı. Madde madde yazıyorum!
1- Survivor programını izlemek kadın ve erkek açısından günah mıdır?
2- Hocam bizim köydeki camide ezan ve kamet işlerini ve özellikle Cuma günleri okuyacak bazen kimse olmuyor bende bu işin eğitimini almış biriyim ancak niyetim sesi en güzel olan birinin okumasıdır lakin bu imkana sahip değiliz, benimse sesim biraz kalın ve tam olarak eğitilmemiş burada kamet işlerini yapmaktan çekiniyorum sesim insanlara hoş gelmeyebilir endişesi taşıyorum bu durumda ne yapmalıyım?
 
Cevap: Ve aleyküm selam
 
1. Bu ve bu tür kadın erkek karışık olarak düzenlenen yarışmalar, Müslüman Türk milletinin dini ve örfi hassasiyetlerini yok etmek için yapılmaya başlanan batı menşeli yarışmalardır.
 
Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor ve hatta birbirlerinin kalçalarına tokat bile atabiliyorlar!!
 
Bu rezil ve ahlaksız sahnelerin yaşandığı bir programı izlemek veya bu tür yarışmalara katılmak caiz değildir.
 
2. Sizden başka müezzinlik görevini yapacak kimse bulunamadığında, sesinizin kalitesi ne olursa olsun bu vazifeyi yapmaktan kaçamazsınız. Kaçarsanız vebale girersiniz.