ÜÇ YIL SONRA EVLENECEĞİM KİŞİYLE BULUŞMALARA DEVAM EDEBİLİR MİYİM?

ÜÇ YIL SONRA EVLENECEĞİM KİŞİYLE BULUŞMALARA DEVAM EDEBİLİR MİYİM?

ÜÇ YIL SONRA EVLENECEĞİM KİŞİYLE BULUŞMALARA DEVAM EDEBİLİR MİYİM?

Soru: Hocam selamın aleyküm. Allah cc razı olsun. Şimdiden hakkınızı helal edin. Bi arkadaş benimle evlilik düşünüyor. Bende sıcak bakıyorum ama manen zarar verdiği için konuşmuyoruz. Onun evlenmeye durumu var fakat ailem okulum bitmeden sıcak bakmıyor size bu konuyu açmamın sebebi yazarak kendimi bu konuda ifade edebilmem. Ve biz liseden tanıştık zaten ama hiç başka niyetle buluşma olmadı. Eğer buluşma olursa ve olumlu olursa evlenmeme daha 3 senem var benim şimdiden bu arkadaşa olumlu yaklaşmam ne kadar doğru ne yapmam gerekiyor? Çok bunaldım hocam ikilemde kalmaktan. Yani şimdiden 3 sene sonraki evleneceğimi zannettiğim kişiye bekle demem ne kadar doğru? Yani hocam asıl sormak istediğim bu kadar süre varken önümüzde buluşmamız doğrumu?

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Nikahsız olarak yaptığınız her görüşmeniz ve buluşmanız haramdır. Maneviyatınızı kaybeder ve ruhi bir çöküntünün yanında amel defterinizi de bol zina günahı ile doldurmuş olursunuz.
 
Aileniz okul bitmeden evlenmenizi hoş karşılamıyorsa, okulunuzun biteceği tarihte erkeğin annesinin, annenizle irtibata geçmesi gerektiğini söyleyin ve ayrılın.
 
Hem kendi dünyanızı ve hem ahiretinizi, hem de karşıdakinin iki hayatını da mahvetmeyin.
 
Konu hakkındaki sohbetlerimi gönderiyorum...