Üveys Yolu Adıyla Kandırılanların İtirafları!

Üveys Yolu Adıyla Kandırılanların İtirafları!

Üveys Yolu Adıyla Kandırılanların İtirafları!

ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:
 
"Arkadaşlar; Ben de sizler gibi, Üveysi zikrini yapıyorum. Kendimi üveysi zannediyordum. Huzur bulduğumu zannediyordum. Kendi kendimi kandırdığımın farkına vardım. Benim amacım kötü değil, kötü niyetli insanlar, bizim iyi niyetimizi kullanıyor. Bu zikri yapmaya başladıktan sonra psikolojim bozuldu, delirmek üzereydim, kaç kez intihardan döndüm ama kendimde huzuru bulmuş zannediyordum. O kadar kötüyüm ki, keşke toprak olsaydım, hiç doğmasaydım diyordum. Kafamı duvarlara vuruyordum. Bu psikolojik bozukluk, zikri bırakana kadar devam etti.
 
Bu zikirlerden ne olur ki, her zaman söylediğim şeyler diyordum. Meğerse o zikirler kodluymuş, o kodla Cinler musallat oluyormuş! Bu zikir yüzünden her gece kötü rüyalar görüyordum. Etrafımda uçuşan şeyler gördüm, beyaz-beyaz; “Nur “zannediyordum. İyice incelediğimde, bunların Cinni varlıklar olduğunu anladım. Zikir yaptığım zamanlarda, hep içimde başka bir ses konuşuyordu sanki, ben ise o sesi nefsim sanıyordum, meğerse Cinler beni ele geçirmiş.
 
Bir gece yarısı uyandım, Teheccüd namazı kılacaktım gerçekten bir Cin gördüm, siyah elli santim boylarında. Cin musallatım olduğunu biliyordum ancak zikirden geldiğini bilmiyordum. Zikir yapınca kurtulacağımı söylüyorlardı. Bir gece yarısı uyandım, başımda inanılmaz bir ağrı vardı. Yatağımda bir saat boyunca kıvrandım, sürekli ALLAH’TAN yardım istedim. Tuvalete gittim, kusar gibi oldum rahatladım. Büyük bir ihtimalle, bir cin beynime yerleşmişti, bana rahatsızlık veriyordu, kusar gibi olunca da gitti.
ALLAH’A şükürler olsun.
 
Ayrıca, bu zikir yüzünden gözlerim bozuldu. Etrafımda uçuşan şeyleri, zikri bıraktıktan sonra görmedim fakat izi kaldı, gözümde siyah lekeler kaldı. Sonra bir gün Aşkı Üveysi kitabını okurken; Muharrem’in(haşa)! ALLAH ile evlenme yazısı dikkatimi çekti ve böylece zikri bıraktım. ALLAH’A şükürler olsun, zikri bırakalı üç, dört ay oldu. Hamdolsun çok iyiyim. Ruhsal sıkıntılarım geçti. Sürekli Ayetel kürsi, Nas, Felâk surelerini okuyorum.
Üveysi olmak, gözlerimde leke kalmasına sebep oldu.
Cin musallatım ve bid’at sahibi olmam, bid’at yaymam, tonla günah sahibi yaptı beni.
 
Arkadaşlar yalan söylemiyorum, kötülüğünüzü istemiyorum, size karşı bir kastım yok, bu beladan sizlerin de kurtulmanızı istiyorum. Benim gibi, musallata uğrayan bir sürü insan, psikolojisi bozulan çok insan var. Gelin, siz de bırakın!
 
Şu Hadisle veda ediyorum Vesselam;
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
 
“...Yolun en faziletlisi Muhammed (SAV) in yoludur. En kötü işler ise, sonradan icad edilen işlerdir. Her bid’at dalalettir.” (Buhari, İtisam 16)
 
******************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI
 
“Selamun Aleyküm Hocam. Youtube videolarınızı izlerken sahte Üveysilik tarikatı videonuzu izledim. 11 ay içlerindeydim. Allahıma Hamd olsun çıktım. Rabbime dua ettim. Bu yoldayım bu yol doğru mu bana göster Rabbim dedim. Çünkü çok huzursuzdum. Hamd olsun bitti. Çekilen zikirle ilgili bir detayı size anlatmak istiyorum izniniz olursa.
 
Bir kardeşimi vesile ederek, Rabbim onların arasından kurtardı hamdolsun. O kardeşim: "Abla zikirde bir bölüm var, sadece orayı yapma ve aynı zikri çek. O bölüm, mânâ aleminde olanlara ve Üveysi'lere zikri hediye etmek. Sen dediğim gibi yap ve bu gece Rabbine sığınarak yat ve sakın korkma." dedi. Aynen uyguladım ve daha uyumadan yatarken huzursuz edildim. Yakamdan tutup, kaldırıp geri yastığa fırlattılar beni. Çünkü onlar (cinler) hediye almayınca kızdılar. Bu zikrin sahibi de havas ilmiyle çok uğraşmış. Çok şeyler var hocam çok.
 
Gözleri perdelenmiş hepsinin. Resmen uçuyorlar. Zikre başlayan, balıklama marifete giriyor onlarda. Şeriat yok. Adı var, kendi yok. Adamın üç tane kitabı var. Sol ayak baş parmağına mühür vuruluyor, bu mühürle ahirette sorgusuz sualsiz cennete giriliyor! Kabirde sorgu yok onlara. Yani öyle diyor Hocaları.
 
Peygamberler ve Allah dostlarından sonra cennete bunlar girecekmiş, çünkü elestte bunlar sıralamayı almışlar ve o zikirde olan herkese zikri yaydırmak için manevi baskı yapıyorlar. Whatsapp grupları var bölge bölge ayrılmış. Sayıları çok. Çok kardeşimi uyarmaya çalıştım çıktıktan sonra, ama fazla başarılı olamadım.
 
Kevser Sûresi'nden, kurban kesmeyi içindeki hayvanı öldür diye inanıyorlar. Peki dedim devamını niye okumuyorsunuz, niye araştırmıyorsunuz, kurbanı kes dağıt diyor. Bunların sapıkça fikirleri var. Var da var...
 
Hocam zikri bırakanı, yani onları bırakanları deşifre edip fitnecilikle suçlayıp kişinin tüm sosyal medya hesaplarından çevresindekilere ulaşıp kötüleme yapıyorlar. Ağza alınmayacak sözlerde bulunuyorlar. Güya marifet ehliler.
 
Bakın tesettür ayeti olan, Nur Sûresi 31. ayeti nasıl açılım yapıyorlar. Başörtünüzü yakanıza indirin. Bunu eşarpları yakaya bağlıyorlar.
 
Rüyada 3 kere kapan emri gelecek öyle kapanıyorlar. Emir gelmeyen kapanmıyor. Oysa 1400 yıl oldu tesettür emri geleli.
Başınızı ağrıtmadım inşaAllah daha çok şeyler var."
 
****************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:
 
"Üveysler, her gün okuyun ve tefekkür edin diyorlar hocam. Ancak sizin bu Üveyslere karşı hazırladığınız videodan sonra, onlar da karşı bir video hazırlayıp bize gönderdiler. Ve o an idrak ettim ki kendilerine karşı konuştuğunuz için acımasızca bir video hazırlamışlar.
 
Oysa ki o zamana kadar "herkeste Allah'ın nuru vardır, kimse hakkında kötü söz söylemeyin" derken, yapılan video beni rahatsız etti ve sizin Üveysler ile ilgili videonuzu ve Nurcular Allah'a gitmiyor mu diye çektiğiniz videoda söylediğiniz Müslüman kardeşliği ile ilgili mesaj içeren sözlerinizi çok beğendim. Çünkü Allah'a giden yol bir tane değil..."
 
*****************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:
 
"Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bile kendini gören sahabe efendilerimize, Hz. Fatıma annemize bile cenneti garanti etmemişken, bunlar bize çektiğimiz iki zikirle cenneti garanti ediyorlar. Ben de bu zikri çekenlerdenim. Fakat kalbim hiç ısınamadı. Zaten düzenli çekmedim. Sohbetlerine de bir defa katıldım. Evet, kadın erkek karışıktı, tokalaşmalar hocamın dediği gibi canımlar, aşkımlar. Kendi hocalarına kadınların sarılması vs. Bir videolarını dinlerken bir arkadaşlarının para sıkıntısı içinde olduğu rüya görüp, rüyasında krediye (faize) izin çıktığını ve bu şekilde kredi çektiğini anlatmışlardı. Kısaca sorguladığınızda yanlış olan birçok şeyi görebilirsiniz. Allah'ın yasak ve hükümleri tüm kulları için geçerlidir. Ali'ye var da Hasan'a biraz torpil geçelim der mi Allah? Kısaca çok sorguladım ve bir gün bu zikir için "Hak mı Allah'ım?" diyerek Kur'an-ı Kerim'i açtığımda "Şeytanın size sağdan yaklaşması sizi kandırmasın." ayeti çıktı. Kur'an-ı Kerim'de sık sık "hiç düşünmezler mi, akıl etmezler mi" diyor. Rabbim bizi kendi yolundan ayırmasın. Amin."
 
*****************
 
ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:
 
"1 yıl kadar Üveyslerin Watsap grubunda bulundum hocam. Başlangıçta samimi geliyorlardı fakat konuşmalara ve isteklere şahit oldukça gerçek yüzleri ortaya çıkmaya başladı ve moralim çok bozuldu. Geçenlerde sizin sahte tarikat Üveys videonuzu grupta paylaştılar ve herkes izlemeden bu videoya girsin ve beğenmedim tuşuna tıklasın ama sakın izlemeyin videoyu dediler. Hakaretler ve küfürlerle sizi hedef gösterdiler.
Bunca edepsizce yazıdan sonra şüphelendim ve girip videonuzu izledim. Beynimden vurulmuşa döndüm hocam. Meğer İslama uymayan ne çok halimiz varmış perdelenmişim. Herşey anlattığınız gibiydi, eksiği var fazlası yoktu. Sizin hakkınızda bir video yaptılar tüm gruplarda paylaştılar ama video demeye şahit lazım. Hep hakaret ve kin doluydu.
Nerde sevgi yolu nerde anlattıkları İslam ahlakı dedim? Hep yalanmış o sözleri hocam.
Tüm bu gördüklerime rağmen hala ısrarla yanlış yolda olduğuma inanmak istemiyordum kolay geliyordu nefsime göre yaşamak. Sözde marifet ehli olduğumu sanıyordum çünkü.
Kadir gecesinde Üveysgah yönetiminden sahte şeyhin gerçek yüzünü anlatan ses kayıtları gelmeye başlayınca Üveyslerin Watsap grupları yıkıldı. Cemaat dağıldı. Allah hakkınızdaki bu kadar propagandayı yıktı ve sizi akladı.
Siz haklı çıktınız, onlar iftiracı çıktı.
Hocam lütfen banada hakkınızı helal edin. Çünkü videonuzu izlemeden dolduruşla ve hakkınızda yanlış bilgilendirmeyle size hakaret etmiştim lütfen affedin hocam. Ben kul hakkından çok korkarım nolur affedin."
 
*****************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:
 
"Hocam sizden Allah razı olsun. İnşaAllah o yola kapılıp gidenler bir an önce uyanırlar. İnsanlara verilen lütuf altında vaad edilen şeyler cazip geliyor. Hepimiz bir kaybımız olduğunda, çaresiz kaldığımızda, sevdiklerimizle problemler yaşadığımızda, eşimizden sevdiğimizden ayrıldığımızda gibi imtihanlara, belalara tâbi tutulduğumuzda bir dua vakti, bir yol arama, bir yakınlaşma isteği geliyor. İnsanların çoğu böyle zamanlarda çareler ararken bu zikirle karşılaşıyorlar ve aslında tam da denize düşen yılana sarılır oluyor. Evet başta zikir güzel gidiyor. Aslında kalbiniz hüzünlü olduğu için, Allah'ı anıyor olmak huzurlu yapıyor, gittiğiniz yol değil. İnsanlar burada ayrılık içindeler. O abartılan huzuru bulamadım diyen bir sürü Üveysi var. Onların bir kısmı da zikri anlatıp, al yap diye kodlanan kimseler. Tabi o insanlar bizde niye böyle olmadı deyince bir kılıf uyduruluyor. Aslında taktik belli, cevabı yapıştır geç. Hepsinin ağzında hep aynı şeyler, ezbere cümleler. Dua edişleri her şeyleri birbirlerinin kopyası. Yahu herkesin bir lisanı, üslubu vardır. Bunlar kolonlanmış gibiler. İstediğin salavatı seçebilirsin diyorlar, iyi hoş tamam. Öğretmene diyorum ki ben salavatı nuraniye çekmek istiyorum, sen Allahümme salli ala seyyidina ve alâ ali seyyidina Muhammed'i çek diyor. Neden diyorum, cevap yok. "Ama ben bu salavatı yakın hissediyorum, hem anlamı da çok güzel, matematiksel hesap yaparsak 100 tane bunu çeksem diğerine göre daha çok sevap olmuyor mu? Kaynaklar öyle diyor." diyorum. O zaman hem onu çek hem bunu deniliyor. Hobaa cevaplar inanın ilim üzerine değil. Bu sadece bir örneği daha niceleri var. Rüyaların yorumlarına gelirsek, cevaplar hep peşin peşin birbirinin aynısı. Zikir boyunca deli gibi dedikodu yaptım marifet olarak söylemiyorum, gerçekten de böyle oldu. İç sesim ne oldu bana diyor, öğretmene soruyorum günah işletecek Rabbim ki dönesin diyor. Yahu bilmeyerek işlediğin günahla aynı şey mi bu. Ben biliyorum dedikodu haram, hüküm belli. Bile bile işliyorum benim irademde gidiyor. Buna da bir kılıf buldular tabi. Ama ne yazık ki hiç kimse rüyama gelip de, dedikodu yapma evladım demedi.
Ya da uyarılmadım, herkes uyarılıyormuş ya, ben niye uyarılmadım acaba? Ya oturup konuşmaya başlasam 1 yıl sürer karşılaştığım saçmalıklar. Allah hidayet versin. Zikirde kıldığımız namazdan da oluyorduk, namazdan soğuma geldi. Çok şükür zikirden uzaklaşınca normale döndü her şey. Şimdi niye dedikoduyla işim olmuyor o da hayret edici bir durum ama Üveysiler buna da bir şey bulurlar eminim. Allah hepsini kurtarsın inşaAllah."
 
*****************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI!
 
“Kıymetli Kerem kardeşim; sizin sıkı bir takipçinizim, hemen hemen tüm videolarınızı izledim ve izlemekteyim... Kerem kardeşim; siz biliyormusunuz bilmiyorum ama şu Üveysiliği Türkiye’de hızlı yükselişini durduran ve hatta çökerten kişi sizsiniz.
Ben bu Üveysilere katılmıştım, ama hep tereddütlerim vardı, sizin üveysilerle ilgili sohbetinizi dinledim iyice soğudum ve ayrıldım. Bir süre onlara bildirmedim ve izledim. Sizin vidyonuzu bir çok üveys izlemiş, müthiş bir dağılma oldu, yüzbin üveys var diyorlardı, son dağılmadan sonra bir video yayınlıyorlar ve herkes beğen tuşuna bassın diyorlardı, sanırım sayı çıkarmaya çalışıyorlardı, en son gördüğüm rakam bin ikiyüz civarıydı. Resmen çöktüler yani, ben de irtibatımı kestim artık...”
 
*****************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI!
 
Üveyslik başlığı altında çıkan bu sahte oluşumun içinden ayrıldıktan sonra derin derin düşünmeye başlayanlardanım ne değişti hayatımda belki bir çok şey değişti inancım bitti mesela kişilere olan güvensizlik had safhaya ulaştı Allah diye diye aldatıp bunu ticarete dönüştürenlerin korkunç yüzünü gördük tevhid birlik beraberlik nedir bilmeyen insanların tevhid ile birleştirmek yerine ayrıştırma eylemlerini yaşadık bizden olan herkes mis bizden olmayan herkes pis algısı öyle güzel oturdu ki içimize ondan başka herkes yalancı âlim sadece o ilim sahibi öbürleri dış yüzünü anlatanlar bunlar iç aleme hitap ediyor yalanını öyle güzel yuttuk ki şüphe etsek dahi evet nefsimiz bu diye öyle susturulduk ki düşünürken bile korktuk o adam hakkında kalbimizi bozarsak biteriz zannettik ama bize soktukları bozuk inançlarla kalbimizi zaten çoktan bozmuştuk başörtüsü anlamsızdı mesela Allah kalplere bakıyo peki kalpte ne varsa dışa sızan o olmaz mı? Yemeğine düşse tiksindiği saçlara bakmaz kimse boyundan aşağısını kapatın diye yeni bir tesettür hükmü giydirdi sonra millet rüyasında örtü gördü binbir gösterişle örtündü reklamlar yapıldı Allah kabul etmiş ben niye etmiyim diye kendini yine öne çıkardı örtü emrini Rabbim zaten vermiş davet üstü davet bekliyoruz çünkü biz özeliz ya hani herkese emredilen bize özel olarak gösterilmeli ki egolar tavan yapsın. Diğer mesele adam hadisleri Kuran’da bu böyle diye söylüyo ayeti arıyoruz ayet değil hadis daha ne dediğini bilmeyen hep kendiyle çelişen bir güruhun ardından gittik geçen zamanımıza acıyorum okuyup gerçeklerle yüzleşsek bile yok marifet açılımı böyle derini budur diye kendimizi Kandırıp durduk Kur’an’ın yasakladığı bile ayetin açılımı bu adı altında meşru oldu. Zaten evliyaların kitabından paylaşmak öyle baştaki onay memurelerinin izni olmadan mümkün değildi marifetlerine uygun hadis ve ayetler olacak ve dahası evliya sözleri de kendilerine uyacak methedici olacak ki üstlerine almaları insanları ikna etmeleri kolay olsun.. Nefs yedi mertebe normalde ama bunlarda üç! Abdestin içi boşaltıldı alamayacak durumda olunca teyemmüm var ama o niyet et yeterli diye dayadı insanların kafasına uyduruk söylemlerini amelsiz niyet ne kadar iyi olursa olsun olur mu? O zaman niyet ettik namaza oruca deyip yapmayalım niyet var amele ne Hacet? İçinde iken anlamak farkına varmak pek kolay olmuyor çıkınca sorgulamaya hakiki kaynaklardan gerçekleri araştırmaya başladığımız zaman bunların ne uyduruk olduğu baştaki alim kesilen insanın ne kadar da bilinçsiz olduğu dine dair bilgilerin zayıf olduğu gibi ve daha bir çok şey çarşaf çarşaf açılmaya başlıyor sadece bizde var sizde ne var deyip böbürlenerek kendini ve kendilerini herkesten üstün görüşü de ayrı ironi bu adam ve içindekiler tevhid başlığı altında ayrılık tohumları saçıyor içindekiler hipnotize olmuş gibi aynı sakız cümleler aynı şişirilmiş ego sözcükleri ile akın akın herkese saldırıyolar ilgili ilgisiz tüm videoların altına videolarını attırırlar kitap satışları için kitap satan yerlere özellikle adı lazım olmayan kitabın adını sordurarak duyulmak için girmeyecekleri basitlik yoktur TV programlarına mail ya da mesaj attırır M.K.yı görmek istiyoruz deyin diye adeta örgütlenmişçesine her yere istila ederler istedikleri olmayınca akıl yok ahmak bunlar kanalına geçer gerçek kirli yüzlerini göstermekten edep bile etmezler islam ahlakı Nerede? Reklamlarının ardında tabi ki! Anlatacal o kadar şey var ki yazık bize kandık inandık bari siz kanmayın Rabbim inşallah kimseyi bunların içine düşürmez gerçekleri anlayana kadar geçen zaman bir daha geri gelmeyecek bunların iç yüzü ilk düşünceleriniz sorgulamalarınız aslında doğru olanlar sonradan sizi doğru bildiğiniz (İslam ahlakından) uzaklaştırarak algıları değiştirip kendi uydurdukları dine tabi ettiklerinde hipnotize oldunuz demektir artık yalan da söylese nasılsa hakikatte bunlar o pencereden bakamadığımız için biz göremeyiz bahaneleriyle kendinizi içine düşmüş bulursunuz mafyavari ağızlar öl de öleyim boyutuna kadar çıkar bu tapınma eylemleri.Övgüler yağdırılıp marifetin tek ilim sahibi öğretmeni olarak ilan edilir sorgulayamaz kimse Allah secti siz Allah’tan daha iyi biliyorsunuz diye beyinlere işlediği sözlerle konuşmaya başlar içerdeki aklı selim geçinen kişiler. Kısacası biz sömürüldük maddi ve manevi olarak inşallah sizler aynı çukura düşmezsiniz. Anlattıkları lütuflarla büyülenmeyin hepsi kendilerinin sembollere verdiği anlamdan ibaret uzak durun iş işten geçmeden kurtarın kendinizi tertemiz olan İslam dininin böyle kişilerin elinde yalan yanlış yayılmasına sebep olmayın Rabbim hidayet nasip etsin onlara da .
 
Zaten içlerinde iken öyle uyuşmuş halde oluyor ki insan sahiden herkes batıl sadece kendileri hak sanıyorduk eleştirel bakmak için dinleyip anlamıyorduk şimdi araştırıp bakınca gerçekten Kerem hocanın da bahsettiği gibiymiş bunlar, insanlara prim yapmak için sataşıp videolarımız izlensin de uveyslik nedir bakıp içimize gelsinler derdinden başka dertleri yok sizin takipçi sayınızın çokluğu bile tedirgin etmişti onları ? bir kişi merak edip ağımıza düşse o bile kâr kafası var nerde ahlak nerde görgü nerde samimiyet dışarı çıkınca ne kadar basit olduklarını gördük hele de onların gerçek yüzünü Kadir gecesinde uyanan insanlar sayesinde gördük arkalarından pislik müşrik şeytanın çocukları gibi şeyler söyleyerek lanetlerle uğurladılar kahrın da hoş lütfun da hoş diyerek ezberledikleri sözler bile ne halt olduklarını gizlemeye yaramadı artık inşallah herkes kurtulur safsata dolu boş kişiler olduklarını anlarlar peygamberimizin,hakiki uveyslerin ayağının altındaki çamur bile olamayacakken asrın saadetcileri cennetin sahipleri olduk vay ki vay şeyhinin de müritlerinin de uçup herkese tepeden baktığı bu topluluğa. Şeyh derken teşbih babındaydı yoksa bu kişi ahir zamanın sahte şeyhi bile olamaz. Silsile yok kaynak yok kendi kendine Üveys olmuş ardından da bir sürü çakma Üveys yetiştiriyo önce kul olalım düzgün yürüyelim de uçan Üveys olmamız şurada dursun. İçlerine girmek isteyen ben de yaşar mıyım diyen kim varsa sakın yanaşmasın algılarınız üstünde öyle hakimiyet kuruyorlar ki yaşarsınız ama hak değil ! Neden kendi kendine ilerleyemez marifeti öğrenemez diyorlar sizce? Üç ay içinde seçtikleri İslam’dan bihaber ama kendilerinin ağzıyla konuşan insanlar size rehberlik ediyor size değil algılarınıza, sonra kitabı okumadan anlamak mümkün değil diyorlar böyle böyle kandırıp duruyorlar sizi algılarınız üstünde hakimiyet kuruyorlar eskiden daha hassas olan kulluk anlayışınız burda rahata alışkın bir kulluğa dönüşüyo yattığın yerde zikir çek tamam arkadaş ne güzel peygamberimiz kolaylaştırmış bunlar da öyle yapıyo diğerleri sadece zorlaştırıyor diye nefsinizi de bir güzel şaha kaldırıp ibadetlerin içini boşaltmaya başlıyorsunuz adam zaten namaz kilmadin diye cehenneme atmazlar seni elestte başlıyor cennete cehenneme gidecekler diyerek sizi dumura uğratıyor. Sen İslam’a uyma İslam’ı kendine uydur anlayışına sahip olmak istiyorsanız giriniz kendinizi adam etmek istiyorsanız gidin kalbinizi yumuşatacak size feyiz verecek eğriyi eğri doğruyu doğru olarak gösterecek birilerine tabi olun üç beş ayet bilerek onu da kendilerine göre acanlardan uzak durun. Resulumüz yasakladı ama o alem bana rüyamda böyle gösterdi diye kendi kendinize giderseniz şeytanın avanelerine mürid olursunuz ancak. Şahı Nakşibendi Hazretleri Üveys ama o bile mürşide ihtiyaç duymuş kimseye ihtiyaç duymuyoruz demek kibirdir şeytanın Adem’i beğenmeyip kendi yaratılışını beğenerek Allah’ın yarattığına burun kıvırmak değilse nedir? Bu da beni seçti mürşit buldurmadi biz özeliz diğerleri genel diye herkesten kendini üstün görmüyor mu? Tarikatlerin içinde bir çok kusur oldu diye hak olanları inkâr eden hatta çoğu alimleri de bozuk gören zihniyet ne kadar sağlamdır? Bu peygamberimiz zamanında hata eden kullar oldu diye peygamberimizin dinini de begenmemek gibi bişey bana göre adam burdan gidenler tarikate düştü o onun kaderiydi yapacak bişey yok gibi şeylerle onun dışındaki tüm yolları cehennem çukuru gibi gösteriyo algılar üzerinde öyle oyunlar var ki korkunç.
 
*****************
 
ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:
 
"Ben de hocamızın kurtuluşuna vesile olduğu kullardanım inşaAllah.
Allah, Kerem hocamdan yerle gök arası kadar razı olsun.
Bir ara ben de Üveyslerin WhatsApp derslerine katılmıştım ama Kerem hocamın sohbetlerini 4-5 ay boyunca her gün ve bazılarını defalarca dinleyince, bunun şeriata uygun olmadığını anladım ve bıraktım 7 ay önce.
Bunu hocama iletin inşaAllah. Her gün dua ediyorum kendisine."
 
*****************    
 

ESKİ ÜVEYSÇİLERİN İTİRAFLARI:

"Selamün Aleyküm kardeşlerim. Ben de bundan 1 yıl önce Üveys olmak istedim. Araştırmalarımı yaptım ve sıra öğretmen seçimine geldi...
Neyse şehrimde olan bir bayan öğretmen seçtim, Whatsapp'tan konuşuyoruz. Bana bilgiler falan veriyor, her şey süper gidiyor, zikire başladım. İçimde bir sıkıntı beni boğuyor, meğerse bana musallat olmuşlar. O zamanlar 18 yaşımdaydım.
Musallat olaylarından korkardım, hocaya gittim kurtuldum çok şükür. (Aslında kurtulduğumu zannettim.)
Ama o zaman ki yaşadıklarımı hatırlamak bile istemiyorum, o kadar kötü yani. Şimdi 19 yaşımdayım, Üveysi zikrini bıraktım ama hala cinler benimle, onlardan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Hiçbir hoca bana yardım edemiyor çünkü onlar hocaya da musallat olabilecek güçtelermiş ve bazı ihlassız hocalar da baya yüksek miktarda para istiyorlar, o yüzden de kurtulamadım. Yani size anlatmak istediğim, Allah yolunda ilerleyim derken yanlış kişilerin eline düştüm ve bu haldeyim kardeşlerim gözünüzü açın artık.
Allah yar ve yardımcımız olsun, dualarınızı bekliyorum."