VEHHABİLERİ ÇOK ARAŞTIRDIM VE HARİCİ OLDUKLARINI ANLADIM...

VEHHABİLERİ ÇOK ARAŞTIRDIM VE HARİCİ OLDUKLARINI ANLADIM...

VEHHABİLERİ ÇOK ARAŞTIRDIM VE HARİCİ OLDUKLARINI ANLADIM...

Soru: Hocam selamün aleyküm. Size bu Vehhabi Selefiler ile ilgili bi yazı yazmak istedim yaklaşık 2-3 aydır bunların her türlüsünü araştırdım tespitler yapmaya çalıştım zaman zaman bunların etkisinde kalmadım değil hocam bunların çıktığı yol haricilik ile aynı yoldur her konuda örneğin oy vermek Kur’an’ı Kerim’den bir ayet alıp mesela Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir bunun üstüne söz söylersen kafirsin, tağut ile ilgili bi ayet alıp diyanet imamının arkasında namaz kılan müşriktir vb bunlar uzar hocam. Bahsettikleri ayetlerin aslına tefsirine baktığımız zaman bunların ne kadar sapmış olduklarını anlamak zor değildir bunlar iki kısma ayrılıyor: Bir Selefi olduklarını kabul edenler, bir de Selefi değiliz, Vehhabi değiliz, Allah'ın bize emrettiği yola sevk eden kişileriz diyenler. Bunların tebliğ yaptığını sanan halbuki Müslümanları felakete ayrılığa sürükleyen Haricilerden ne farkı vardır hocam? Onlara göre askere giden kafir, vergi veren kafir, memur kafir... Bunlara verdiğim bir cevap şuydu: Eğer marketten bakkaldan alışveriş yaparsan o ürünün Kdv’si devlete gidiyor, sen de tağuta destek oldun, kafir misin diyorum, hemen başka ayet atıp onlar doğru yolu görmezler felan… Hocam bunlar şu an pek ciddiye alınmasa da büyüyor ve büyümeye devam edecek gibi bunları engellemek lazımdır sizin bunlara reddiyelerinizi çok beğendim Allah yardımcınız olsun.

Cevap: Ve aleyküm selam

Vehhabi - Selefiler, mezhepleri ve usülleri olmadığı için, istediği ayet ya da hadisten cımbızlama yaparak dilediği kişiyi kafir olarak ilan edebiliyor ve keyiflerine göre hüküm verebiliyorlar.

Kendilerini Allah'ın kafa koparıcı celladı olarak görüyorlar, ama gariptir ki sadece Müslümanların kafasını koparıyorlar ve kafirlerle hiç uğraşmıyorlar! Bu Hariciler ve kuklacılarıyla olan cihadımız sürecektir; Allah bize yardım etsin...

İlgili Çalışmalarım: