ARKADAŞIM BAHAİZM DİNİNE GİRDİ. YENİ BİR PEYGAMBERE İMAN ETTİ, NE YAPMALIYIM?

ARKADAŞIM BAHAİZM DİNİNE GİRDİ. YENİ BİR PEYGAMBERE İMAN ETTİ, NE YAPMALIYIM?

ARKADAŞIM BAHAİZM DİNİNE GİRDİ. YENİ BİR PEYGAMBERE İMAN ETTİ, NE YAPMALIYIM?

Soru: Selamın aleyküm hocam. Hayırlı ramazanlar dilerim. Nasılsınız iyisinizdir inşallah. Hocam bi sorum olacak inşallah cevaplarsanız sevinirim. Benim arkadaşımın babası bahaizm dinini seçmiş. Yeni bir din yeni bir peygambermiş adı bahaullahmış. Arkadaşımın babasıyla konuştum. Sizden öğrendiğim dini bilgiler doğrultusunda. Ama ne yaptım ne ettimse onu vazgeçiremedim. Malesef bu adam annesini kız kardeşlerini bu uydurma dine davet etmiş ve ne yazık ki onlarda bu sahte dine iman etmişler. İşin en vahimi öz annesini bahaizm dinini kabul etmiş ve bi kaç yıl sonra ölmüş. Ona son peygamberin Hz Muhammed sav efendimiz olduğunu son kitabın Kuranı Kerim olduğunu söyledim. Ama sizin kadar ilmim olmadığı için onu vazgeçiremedim. Hocam Allah rızası için bu uydurma din olan bahaizm dini ile ilgili ikna edici birşeyler soylryinde bu adamın başkalarını bu sahte dine davet etmesini önlryelim. Hiç değilse geride kalan insanların imansız gitmesine engel olalım. Allahın selamı rahmeti mağfiret ve hidayeti üzerinize olsun.

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Malesef İslami altyapısını sağlamlaştırmayan Müslümanlar, bazen Peygambersiz din Mealizmle, bazen Deizmle ve bazen de böyle adını yeni duyduğumuz yeni yeni sahte Peygamberlerle kandırılıyor ve mürted oluyorlar.
 
Her Müslümanın en evvel okuması gereken ilim akaiddir. İnanç esaslarıdır.
Hemen sonra ilmihal gelir.
Bu iki ilim, Kur'an ve Sünnetin hızlı bir özetidir.
 
Doğru inanç esaslarıyla iman binasının temeli sağlamlaştırılmaz ise, en küçük bir şüphede din evi yıkılacaktır.
 
Şimdi Allah'ımız, kıyamete kadar bozulmaktan koruduğu Kitabında ne buyuruyor bakalım:
 
"Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah’ın Resûlü ve nebîlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir." (Ahzab 40)
 
Allah Teala bu ayette apaçık bir şekilde Peygamberimiz aleyhisselam'ın son Peygamber olduğunu bildiriyor. Muhakka bu ayeti yeni türeyen sahte Peygamberler de biliyorlar. Peki bunun üzerine ne diyorlar?
 
"Allah burada Nebilerin sonuncusu diyor; Resullerin sonuncusu değil!
Ben nebi değil Resul olduğum için yeni bir şeriatla ve bana yazdırılan yeni bir kutsal kitapla geldim. Bana itaat etmezseniz hepiniz ebediyyen cehennemde kalırsınız" diyorlar.
Dünyada ve ülkemizde de bu tür mugalatalarla ayeti tahrif eden tonla sahte Peygamber mevcuttur.
 
Bu tür sahtekarlara asla prim vermeyin ve elinizden geldiği kadar Kur'an ve sünneti tanıtarak insanları ateşin yolundan çevirmeye çalışın.
 
"Benden sonra nebi gelmeyecek; alimler gelecek, halifeler gelecek, onlara tabi olan bana tâbî olur, onlara asi olan bana asi olur." (Sahihi Buhari 9. cilt 1409.)
 
Sahte Peygamberler hakkındaki sohbetlerimi gönderiyorum: