BİR VEHHABİ'NİN EHLİ SÜNNET'E DÖNÜŞÜ...

BİR VEHHABİ'NİN EHLİ SÜNNET'E DÖNÜŞÜ...

BİR VEHHABİ'NİN EHLİ SÜNNET'E DÖNÜŞÜ...

Soru: Selamü aleyküm hocam, Allah sizden razı olsun sohbetlerinizi Yutube’den dinliyorum. Ben Avrupa’da yaşıyorum bir sorum var hocam. Hocam 23 yaşındayım, bundan 3 sene önce Selefi Vehhabi fikirlerim vardı ama ne Vehhabinin ne Selefinin ne olduğunu biliyordum. Ama ben Osmanlı'yı seviyordum, çünkü Peygamber Efendimizin (Sallalahu aleyhi vesellem) hadisini biliyordum İstanbul'un fethi için. Hocam sonradan öğrendim ki Osmanlı'ya karşı kurulmuş bir mezhep ve sonra onları dinlemeyi bıraktım.
Hocam, şimdi ben ne yapmalıyım ben Haricî miydim önce? Allah sizden razı olsun
 
Cevap: Ve aleyküm selam ve rahmetullah
 
Vehhabilik, İngilizlerin Osmanlı'yı yıkmak için kurdukları Harici ideolojiye sahip olan kanlı bir mezheptir.
 
Ellerinde bu ümmetin kanı vardır.
Vehhabiler, tıpkı Şiiler gibi takiye yaparak kendilerini selef alimlerine nisbet eder ve 'Biz selefiyiz' derler. Bu bir hile, bir ilüzyondur.
Dünyada, kendilerinin dışındaki tüm Müslümanlara müşrik derler ve kanlarını, mallarını ve namuslarını helal addederler.
Peygamber ya da sahabe kabri olması farketmeksizin, tüm kabirleri ve içinde kabir olan Allah'ın mescitlerini şirk damgası vurarak bombalar ve yıkarlar. (Işid denilen terör örgütünde de bunun örneklerini gördük.)
 
Bugün dünyada, insanları İslamdan uzaklaştırmak ve araştırma seçenekleri arasından çıkarmak için maşa olarak kullanılan birkaç tane terör örgütü vardır:
El Kaide, El Nusra, Taliban, Boko Haram, Daeş (Işid)…
 
Kendilerinin İslam’ı temsil ettiğini iddia ederek masumların kanını döken bu üç örgütün de ortak noktası, Vehhabi-Selefi bir ideolojiye sahip olmasıdır.
Bunlardan Taliban'ın yakınlarda yaptığı son eylem, sadece biz Müslümanların değil, tüm dünyanın kanını dondurmuştur.
 
Allah rızası için(!) Pakistan'da bir okulu basmış ve 140 tane masum çocuğu öldürmüşlerdir.
 
Bir beldeyi fethe giden İslam ordusuna, "Ağaçları kesmeyin, hayvanları öldürmeyin, yaşlılara, çocuklara ve kadınlara dokunmayın, kiliseleri yıkmayın..." buyurarak, ağaçların bile hakkını gözeten Allah'ın Resulü aleyhisselam, mahşer günü sünnet yolunu terketmiş olan bu cahilleri yakalayınca ne yapacak çok merak ediyorum.
 
Allah Teala, Kitabında buyurdu ki; "...Kim, bir insanı haksız yere öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de, bir kişinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur..." (Mâide 32) Dikkatle bakın ki, Mevlamız âyette, 'bir Müslümanı öldürürse' demiyor, 'insanı öldürürse' diyor ve bu suçu bütün insanlığı öldürme günahıyla eşit tutuyor. Allah'ın kelimeleri böyle söylerken, bunlar hangi kitapla amel ediyor?
 
Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ise, bunlar hakkında, “Hariciler, cehennem köpekleridir.” buyurarak, adeta insanlara saldırma tabiatlarının nereden geldiğini bize beyan etmiş oluyor. (İbni Mâce - Mukaddime 173)
 
Ebû Umame radiyallahu anh şöyle demiştir: "Öldürülenler (Hariciler), gökyüzünün altında öldürülenlerin en şerlileridir. Öldürülenlerin en hayırlısı ise, cehennem köpeklerinin (Haricilerin) öldürdükleri kimselerdir. Bu cehennem köpekleri olan Hariciler, önceden Müslüman idiler. Sonra kâfir oldular. Ebû Galib diyor ki: “Ey Ebû Umame, bu senin söylediğin bir söz müdür?” dedim. O da şöyle dedi: “Ben bu sözü, bizzat Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'den işittim.” (İbn Mace - Mukaddime 176)
 
Abdullah İbni Ömer, Haricîleri Allah’ın kötü yaratıkları olarak görür ve "Onlar, kâfirler hakkında inmiş olan ayetlere gidip, bunları Müslümanların aleyhine tevil ettiler” derdi. (Buhari)
 
Yine bu Vehhabilerin bir ortak noktası da, Allah'ın Peygamberinin övgüsünü almış ceddimiz Osmanlı'ya karşı olan derin düşmanlıklarıdır. Bu tükenmez kin, kendilerini çok yerde ele vermelerine ve maskelerini düşürüp gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.
 
Elhamdülillah ki, sen de Resulullah'ın, bid'at ve şirk içinde olan(!) bir komutanı ve askerlerini övmeyeceğini bildiğinden dolayı, bu kanla beslenen ideolojiyi terketmiş ve tövbe ederek Ehli Sünnet vel Cemaat itikadına, ana caddeye dönmüşsün. Allah ayaklarını kayırmasın.
 
Eğer sohbetlerimize gelemeyecek mesafedeysen, Youtube da devamlı Ehli sünnet olan hocaları izlersin. Bid'at ehli olan Vehhabi-Selefilerden, Şii'lerden ve Modernist mezhepsizlerden uzak durasın.
 
Konuyla alakalı olarak, 'Fatih Sultan Mehmet müşrik miydi ey sapık Vehhabiler?' sohbetimi izlersen detay alabilirsin...
Fi emanillah