ÇOK AÇIK GİYİNEN BİR BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİYİM NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ?

ÇOK AÇIK GİYİNEN BİR BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİYİM NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ?

ÇOK AÇIK GİYİNEN BİR BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİYİM, NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ?

Soru: Selamün Aleyküm Hocam. Belirli bi sorum yok fakat size anlatmak istediğim birşeyler var. Ben açık bi genç kızım biraz da fazla açık giyiniyorum fakat 10 aya yakın namazımı kılıyorum namaz kılarken güzelce tesettüre giriyorum, orucumu da tuttum Allaha şükür, salavat çekiyorum her gece, izleyebildiğim kadar sohbet izlemeye çalışıyorum. Kuran kursuna falan gitmedim hiç annem kapalı fakat ailemde namaz kılan yok. Yanlış olduğunu biliyorum ama erkek arkadaşım var onun sayesinde başladım farkettim dini yöndeki bazı şeyleri inancım vardı tabii ama eskiden günah nedir bilmezdim Allaha şükür farkettirdi bana öğrenmeme sebep oldu çoğu şeyi, yaşayabildiğimiz kadar dinimizi yaşamaya çalışıyoruz ama bi çok eksiğimiz var farkındayız. Akrabalarımızdan çarşaflı, kapalı olan insanlar var açık giyindiğim için bakışlarından ve bana olan davranışlarından rahatsız oluyorum dini yönden bu doğrumudur. Açık giyindiğim için kıldığım namazın sevabı azalır mı? Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyorum Hocam bazen diyorum herşeyi bırakıyım tamamen dini yönde yaşantıma devam ediyim fakat olmuyo ailem çok fazla emek verdi benden beklentileri var bölümüm dolayısıyla tayt giyiniyorum erkeklerle aynı ortamda çalışıyorum. Sizce ne yapmam gerek Hocam yol gösterin. Allah razı olsun

Cevap: Ve aleyküm selam

Konuyu birkaç parça halinde ele almam lazımdır.

1. Büluğ çağına ermiş olan bir bayanın dışarı çıktığında tesettürsüz olması saniye saniye yazılan bir günahtır. Bu bayan dışarı çıktığında, kaç erkeğin bakışını üzerine çektiyse, bu haram bakışı atanların günahının bir mislini de kendi üzerine almış olur. Bundan dolayı önce iyiliklerle ve ibadetlerle buğday biriktirdiğiniz ambarınızın içindeki fareleri temizlemenizi ve fare deliklerinizi kapatmanızı öneririm. Ambarınızda bu acil önlemi almazsanız buğday(sevap) biriktiremez ve ahirete eli boş giden müflislerden olabilirsiniz. Bu sebeple, öncelikle gardrobunuzda ciddi bir devrim gerçekleştirme konusunda derinlemesine bir düşünceye dalmanızı tavsiye ediyorum.

2. Bir kişi vesilesiyle ibadete başlamanız ve oruçlarınızı tutmanız çok güzel şeyler. Ancak bu erkekle bir evliliğiniz yok ise bu görüşmelere devam edemezsiniz. Niyetiniz ciddi ise, erkek ailesi ile sizi istemeli ve bu haram olan buluşmalara bir son vermelidir.

3. Açık giyindiğiniz için kıldığınız namaz, tuttuğunuz oruç ve yaptığınız Kur'an okumalarının sevabı düşmez. Bu ibadetleri yaparken tesettürünüze dikkat ederseniz, ibadetlere bir zararı olmaz. Sakın ola dindeki bazı şeyleri eksik yapıyorsunuz diye şeytanın tavsiyelerine kulak verip ibadetleri terketmeyin. Zira ümitsizlik, şeytanın ebedi hayatını mahveden en önemli isyanıdır.

4. Evleninceye kadar öğretmenliği bırakmayın. Evleneceğiniz erkekle görüştüğünüzde fikrini alın ve öğretmenliğe devam edip etmeyeceğinize ondan sonra karar verin.

Öğrencilerinize derse girdiğinizde, dar giysiler yerine daha bol olan, beden hatlarını belli etmeyen giysiler giyinmeyi tercih edin.
Unutmayın; siz bir kadınsınız ve erkeklerden çok daha çekici ve latif olarak yaratıldınız. Size bakan her erkek, önce kadın olarak bakar. İlminiz ve donanımınız ve kişiliğiniz bundan sonra gelir.
 
Tesettür hakkındaki yazılarımı ve sohbetlerimi incelerseniz inşaallah kuvvetlenirsiniz. Rabbimden, İslami bir yaşantıyı size kolaylaştırması için niyazda bulunacağım...