EVLENMEYİ ÇOK İSTİYORUM HANGİ DUAYI OKUMAM LAZIM - HACET NAMAZI

EVLENMEYİ ÇOK İSTİYORUM HANGİ DUAYI OKUMAM LAZIM - HACET NAMAZI
EVLENMEYİ ÇOK İSTİYORUM, HANGİ DUAYI OKUMAM LAZIM? - HACET NAMAZI
 
Soru: Selamu aleyküm hocam bir sorum olacak evlenmeyi çok istiyorum acaba hangi duayı okumam lazım veya ne yapmam lazım Allaha emanet
 
Cevap: Ve aleyküm selam
 
İki rekat hacet namazı kılıp peşinden İsmi Azam duasıyla dua edin Allah Teala'ya.
 
"Niyet ettim Allah rızası için hacet namazı kılmaya, döndüm kıblem Kâbe'ye..."
 
İlk rekatta, Fatiha'dan sonra Kafirun;
İkinci rekatta, Fatiha'dan sonra İhlas sureleri okunur ve selam verilir
Peşinden eller açılır ve Allah'tan hüzünlü ve mahçup bir gönülle istenilir...
 
Aşağıda naklettiğim iki dua, sadece evlilik için değil, bütün ihtiyaçlarımız için Allah'a yalvaracağımız kilit dualardandır, kullanın.
 
1. DUA - İSMİ AZAM DUASI
 
Büreyde radiyallahü anh anlatıyor:
 
"Resulullah (sallallahü aleyhi vesellem), bir adamın şöyle söylediğini işitti: "Allah'ım, şehadet ettiğim şu hususlar sebebiyle senden talep ediyorum: Sen, kendisinden başka ilah olmayan Allah'sın, birsin, samedsin (hiçbir şeye ihtiyacın yok, her şey sana muhtaç), doğurmadın, doğmadın, bir eşin ve benzerin yoktur."
 
Bunun üzerine Efendimiz buyurdular: "Nefsimi kudretinde tutan Zat'a yemin olsun, bu kimse, Allah'tan İsm-i Azam'ı adına talepte bulundu. Şunu bilin ki, kim İsmi Azam'la dua ederse, Allah ona icabet eder, kim onunla talepte bulunursa (Allah ona dilediğini mutlaka) verir." (Tirmizi, Da'avat 65, (3471); Ebu Davud, Salat 358, (1493)
 
2. DUA - PEYGAMBERİMİZ (ALEYHİSSELAM) İLE TEVESSÜL
 
"Gözleri kapanan (kör olan) bir adam, Peygamberimiz'e gelerek: "Ya Resulallah gözlerim kapandı. Benim için dua buyur." dedi. Peygamberimiz (aleyhisselatü vesselam) şu karşılığı verdi: "Abdest al, iki rek'at namaz kıl, sonra da şöyle de: "Allah'ım, Peygamberin Muhammed ile sana tevessül ediyorum. Ey Muhammed, gözümün açılması için senin şefaatçi olmanı istiyorum. Allah'ım onun hakkımdaki şefaatını kabul buyur."
Ardından Hz. Peygamber şöyle ilave etti: "Bir ihtiyacın olduğu zaman hep aynısını yap!" Bu olaydan sonra adamın gözleri açıldı." (Tirmizî, Deavat, 49; İbn Mace, İkame. 5; İbn Hanbel, IV, 138)
 
7 gece üstüste iki rekatlık hacet namazını yatmadan önce kılın ve yukarıda zikrettiğim iki duayı kendi ihtiyacınıza tebdil ederek yapın ve Allah'ın, "...ve huve alâ kulli şey’in kadîr - O, her şeye hakkıyla gücü yetendir."(Mülk 1)  ayetine yürekten inanın...
 
Not: Benden herhangi bir konuda dua isteyen kardeşlerime naklettiğim bu yöntemle, çok kişinin müjdeli haberini aldım hamdolsun