FETÖ'DEN İÇERİYE ALINANLARA BAKIŞIMIZ NASIL OLMALI?

FETÖ'DEN İÇERİYE ALINANLARA BAKIŞIMIZ NASIL OLMALI?
FETÖ'DEN İÇERİYE ALINANLARA BAKIŞIMIZ NASIL OLMALI?
 
Soru: Selamun Aleyküm Hocam. Sizi yaklaşık 9 aydır takip ediyorum Allah hizmetlerinizi daim eylesin. Elimden geldiği kadarıyla sohbetlerinizi takip ediyorum. Allah a şükürler olsun sohbetlerinizden çok istifade ediyorum. Ama 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan Fetö'ye acıma hissiniz gelirse, şu sahneleri hatırlayın... konuşmanızı dinledim, haklısınız köprüdeki ve diğer başka yerlerdeki masum insanların canına kıyan kişilere acımamak gerekiyor. Ben buna sonuna kadar katılıyorum onlar sizin dediğiniz gibi Vatan Millet ve İslam hainidir. Ama hocam sizin o konuşmada bahsettiğiniz binadaki öğretim görevlisi kişi artık ne yanlışı varsa bylock dur v.b. sabahın altısında evinden alınıyor. Yakın çevremde de bir kişi şu an hapiste ama üç çocuğu var ihraç edildi. Hocam bir Müslüman olarak bu kişilere de acımayacak mıyız? Yani bu kişilere tavrımız ne olmalı? Bu kişilerle köprüde masum insanların canına kıyan hainleri bir mi tutacağız? Görevinden ihraç edilen ve şu an hapiste olan binlerce insan var bu gibi kişilere nasıl yaklaşmalıyız?
 
Cevap: Ve aleyküm selam kardeşim.
 
İhanet iki türlüdür:
Direk ihanet ve Dolaylı ihanet.
 
Dolaylı yollardan ihanet edenler, elbette direk ihanet edenler gibi olmaz ama ikisinin de adı haindir.
 
15 Temmuz'da, o karanlık gecede, ülkenin her tarafında kendi milletine ve dinine silahlarla, uçaklarla, helikopter ve tanklarla mermi sıkan ve top atan hainler ve onlara emir verenler; vatana, millete ve dini mübini İslam'a direk ihanet etmişlerdir ve şeriata göre cezaları idamdır.
 
Sizin bahsettiğiniz evlerinden alınan kamu görevlileri ise, bize ve camilerimize kurşun sıkan adamları eğittiği, sınav sorularını çalıp ulaştırdığı ve haklarında herhangi bir dava açıldığında, kendi örgütlerinden oldukları için onları korumuş olmaları sebebiyle, dolaylı yoldan haindirler.
 
Hainlere ve zalimlere acımaksa, mazlumun hakkına girmek ve ona bir defa daha zulmetmek demektir ki, İslam buna müsade etmez.
 
Cinayet işleyeni evinde saklayan adam da cinayete yardım ve yataklıktan yargılanır malumunuz.
 
Çaycısından, para toplayıcısına varıncaya kadar, tasması ABD'nin elinde olan bu terör ürgütüne en ufak bir destek veren kim olursa olsun hain olarak kabul edilmeli ve yargılanmalıdır.
 
Binnetice;
Size, zalim olan binlere üzülmek yerine, mazlum olan milyonlara üzülmenizi tavsiye ederim...
 
 "Zulmedenlere meyletmeyin ki, ateş size dokunur.
 
Allah'tan başka yardımcınız yoktur, sonra kurtulamazsınız." (Hûd 113)
 
İlgili sohbetim: