İÇKİ VE ZİNA YAPILAN BİR FESTİVALDE GÜVENLİK VAZİFESİ YAPTIM. KAZANCIM HARAM MIDIR?

İÇKİ VE ZİNA YAPILAN BİR FESTİVALDE GÜVENLİK VAZİFESİ YAPTIM. KAZANCIM HARAM MIDIR?
İÇKİ VE ZİNA YAPILAN BİR FESTİVALDE GÜVENLİK VAZİFESİ YAPTIM. KAZANCIM HARAM MIDIR?

 Soru: Selamun aleyküm hocam Rabbim sizi hıfz eylesin... Bir sorum olacak ve bir de isteğim soru ki şu bursa nilüfer belediyesi(CHP) bir organizasyon düzenledi müzik festivali altında... rock grupları davet edilmiş ve her yaştan katılımcı mevcut bu festivale ben güvenlik görevlisi olarak ard arda 5 6 gün güvenlik görevlisi olarak görev aldım... festivalde isteyen kamp yapıp çadır kurdu... ve çadırcı diye tabir ettiğimiz çok sayıda insan olup özür dileyerek fuhuş alkol ve uyuşturucu kullanıldı... maalesef ki reşit olmayan çoğu genç bu haramlara bulaştı bunu gördüğüm halde zorunlu olmama rağmen orda görev almaya devam ettim alacağım ücret hükmü nedir??? bir de isteğim şudur sizi seven takip eden çokça derviş var sayıları artsın... bu durumu paylaşıp belki yetkililerin görmesine ve çoğu kişiye ulaşmasına vesile olursunuz... selametle...

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Siz, bu güvenlik vazifesini sadece içki, uyuşturucu ve fuhuş yapılan bir yerde yapmış olsanız, alacağınız ücret helal olmazdı.
Ancak siz bu işi bu yerler için kabul etmediniz.
Bu tür günah toplantıları yılda 3-5 günlük mesainizi alır.
Dolayısıyla kazancınızın büyük kısmı helaldir.
 
Bugünkü gençliği, uyuşturucu, içki ve fuhuş bataklığından kurtarabilmek için biz ilim adamlarına en az 30-50 yıl lazımdır. Yeni bir müktesebat ve eğitimle, yeni nesiller yetiştirmekle, uzun vadede düzeltilebilecek bir durumdur bu.
 
Allah Teala, bu milletin gençlerini Alparslan'ın, Kanuni'nin, Fatih'in ve Muhammed Mustafa'nın (aleyhisselatü vesselam) yoluna döndürsün, Amin.