İKİ KIZIM HAFIZLIK OKUYOR BAZEN FAZLA MI YÜKLENİYORUM DİYE KENDİME SORUYORUM?

İKİ KIZIM HAFIZLIK OKUYOR BAZEN FAZLA MI YÜKLENİYORUM DİYE KENDİME SORUYORUM?

İKİ KIZIM HAFIZLIK OKUYOR. BAZEN FAZLA MI YÜKLENİYORUM DİYE KENDİME SORUYORUM?

Soru: Selâmün aleyküm kerem hocam 11 ve 13 yaşlarında iki kızım var evladım var 13 yaşında olan 11 yaşında hafızlığa başladı ve bitmesine inşallah çok az kaldı 11 yaşında olan ise 2 ay oldu yüzüne ye başlayalı. Benim sorum gelen çevre baskılarına arkadaş çevresi baskılarına artık dayanamayacak noktaya gelmem o çocukların çocukluğunu ellerinden aldığımı çocukluğunu yaşayamadıkları vs vs bu ve buna benzer sözler ve sokakta oyun oynayan çocukları görünce bazen ben bile kendime soruyorum hatamı ediyorum diye ikiside yatılı kız kuran kurslarında okuyorlar ve biz artık gerçekten çok zorlanıyoruz onlarsız olmaya ama Allah yolunda okuyup ilim sahibi olsunlar Kuranı okuyup anlayıp yaşasınlar istedik sizce kıymetli hocam hatamı ediyoruz Allah affetsin içimden geçiyor bazen böyle düşünceler sonra tövbe diyorum af diliyorum Allah'tan yoksa şeytan bizlemi uğraşıyor saygılarımla hocam Allah'ın selamı bereketi üzerinize olsun Kerem hocam.

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Siz ne mübarek ana babasınız?
Allah sizi ve Peygamberimizi cennette buluştursun.
 
Yaptığınız iş, o kadar güzel bir iş ki, hem şeytan sizle uğraşıyor, hem de iki ayaklı şeytanlar(insanlar), yaptığınız işten sizi döndürmek için kulis yapıp mahalle baskısıyla Allah yolundan çevirmek istiyor...
 
Sakın ama sakın, Allah ve Resulü'nün sözlerinin üstüne kimseyi konuşturmayın.
 
İnsanların görüşlerine itibar etmeyin. Çünkü insanların çoğu, nefislerine uyduğunuz müddetçe sizi beğenip methederler.
 
Oysa, size sahip olduğunuz tüm nimetleri ücretsiz veren Allah, siz ve kızlarınız daha ortada yokken de sizi seviyordu, ki size bedenler ve sağlıklar vererek hayata getirdi.
 
Şu anda, dünya üzerinde trilyoner olan ama çocuk sahibi olamayan binlerce zengin insan var.
 
Yine bazılarının da çocukları var ama uyuşturucu ve içki müptelalığından kurtaramıyor, bataktan çekemiyor.
 
Çocuklarınızı, hafızlık gibi Peygamber ve sahabe mesleği olan hayırlı bir işten çekerek, dünya denilen şu batağın içine kendi ellerinizle atmayın, yapmayın!
 
Ayrıca, hafızlık çalışan çocuklar da eğlenebilir, oynayabilir ve gezebilir.
Lakin diğer çocuklardan daha az bir zaman diliminde bunları yapacakları kesindir.
 
Ancak hiç şüpheniz olmasın ki, bu yaptıkları ve yaptığınız zaman fedakarlığının karşılığını hem dünyada ve hem de ahirette fazlasıyla alacaksınız.
 
Allah vaadi haktır zira...
 
"Erkek veya kadından her kim inanmış olarak salih amel işlerse, onu dünyada tertemiz bir hayatla yaşatırız ve böylelerinin ücretlerini, işleyip ürettiklerinin en güzelleriyle karşılarız." (Nahl 97)
 
Bir gün görüşürsek, kendinizi tanıtın ki size sarılayım...