İSKENDER EVRENESOĞLU'NUN SOHBETİNE GİDİP BİAT ETTİM. DURUMUM NEDİR?

İSKENDER EVRENESOĞLU'NUN SOHBETİNE GİDİP BİAT ETTİM. DURUMUM NEDİR?

İSKENDER EVRENESOĞLU'NUN SOHBETİNE GİDİP BİAT ETTİM. DURUMUM NEDİR?

Soru: Hocam hayırlı günler. Annemin bir arkadaşı, İskender Evrenesoğlu'nun sohbetlerine gidiyor. Annemi de çağırdı biz de gittik. Orda bize detaylı açıklama yapmadan tövbe vermek istediklerini söylediler. Biz de ilk kabul etmedik sonrasında ısrarlara maruz kalınca bilmeden kabul ettik. Bir kadın Mehdinin yolundan gideceğimize dair yemin ettirdi, ellerini 3 kere öptürdü. Bize ders verdiler ve toplantıya sürekli katılmamızı istediler. Ordan ayrıldığımızda o kadar pişman oldum ki. Eve geldiğimde araştırma yaptım Mehdinin daha gelmediği, o kişinin hakkında söylenenler o kadar kötüydü ki daha da pişman oldum.. Tövbemi ettim ve bidaha da gitmedim ama ısrarla çağırdılar gitmem için telefonla arandığımda bile o kadar ikna edici konuşuyorlar ki beyin yıkamaya çalışıyolar. Ben onların hiç birisine inanmıyorum ve cok pişmanım gittiğim için de.

Cevap: Şayet biat ederken bu şahsın Mehdi olduğunu kabul ettiyseniz, bid'at ehli oldunuz ve 14 asırlık Ehli Sünnet caddesinden ayrıldınız;

Yok eğer, aynı zamanda Resul, yani Peygamber olduğuna da iman ettiyseniz kafir oldunuz demektir.

İki halde de hemen bir kelimei şehadet getirin ve nasuh tövbe yaparak bir daha bu tür yeni yetme Mehdi'lere yaklaşmayın!