KADINLARA ÖRTÜNÜN EMRİ VAR AMA ERKEKLERE NEDEN YOK?

KADINLARA ÖRTÜNÜN EMRİ VAR AMA ERKEKLERE NEDEN YOK?

KADINLARA ÖRTÜNÜN EMRİ VAR AMA ERKEKLERE NEDEN YOK?

Bayan takipçi: Hocam sohbetlerinizi büyük bir keyifle dinliyor ve her gün kendimi geliştiriyorum. Allah razı olsun. Üniversitede bir Ateist arkadaşım var. Bana söylediği bir sözle dinime karşı şüpheye düştüm. Lütfen bir cevap yazın. 'Neden kadınlara örtünme emri var da erkeklere yok? Allah'ınız hiç adaletli değil' dedi. Bu konuda bir cevap veremedim.

Hoca: "Şüphesiz Allah (hiç kimseye) zerre kadar haksızlık etmez..." (Nisâ 40)
Eğer İslam'ın hak din olduğuna inanıyorsanız, erkeği ve kadını Allah'ın yarattığına da inanıyorsunuz demektir.
Sorum şu ki, bir erkeğin ya da kadının ne ile terbiye olacağını bir kul mu daha iyi bilir, yoksa yaratıcısı mı?
Şayet 'kul daha iyi bilir' derseniz, o zaman bir cep telefonunun, cep telefonunu yapan kişiden daha akıllı ve kompleks olduğunu söylemiş olursunuz ki bu muhaldir!
 
Erkek ve kadınların eşit olduğunu söyleyip İslam'a saldıranlar, neden kadın atletlerle erkek atletleri aynı olimpiyat koşusunda koşturmuyorlar?
Neden kadın bir boksörle erkek bir boksörü aynı ringe çıkarmıyorlar?
Neden kadın basketbol takımıyla erkek basketbol takımlarını aynı ligde oynatmıyorlar?
 
Kadınlar ve erkekler, haklar konusunda eşittir ama ibadetler ve görevler konusunda eşit değildir. Daha dayanıklı yaratıldığı için erkeğin görevleri bir derece daha fazladır. (İmamet, Evin - ailenin geçimi ve Cihad)
 
Mantık yürütmeyle olacaksa, bir erkek olarak müslüman bir bayana ben de şöyle diyebilir miyim?:
'Kadınlar neden her ayın bir haftasında namaz kılmıyorlar(Hayız) da biz kılıyoruz? Bu hiç adil değil(!) Ben de bir erkek olarak, her ayın ilk haftasını kendime namaz tatili ilan ediyorum' desem, adalet mi etmiş, yoksa ihanet mi etmiş olurum?
 
"Allah ve Resulü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resulüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur." hükmüne de iman etmedik mi biz? (Ahzâb 36)
 
Son olarak, size dininiz hakkında tavsiye verebilecek olan en son kişinin, maymundan insana dönüştüğünü iddia edebilecek kadar düşük zeka seviyesine sahip olan bir Ateist olacağını söylemeliyim!
 
"Allah’ın, kiminizi kiminize üstün kılmaya vesile yaptığı şeyleri (haset ederek) arzu edip durmayın. Erkeklere kazandıklarından bir pay vardır. Kadınlara da kazandıklarından bir pay vardır. Allah’tan, O’nun lütfunu isteyin. Şüphesiz Allah, her şeyi hakkıyla bilendir." (Nisâ 32)