KAPALIYDIM EŞİMİN İSTEĞİYLE AÇILDIM GÜNAHI BOYNUMA DEDİ

KAPALIYDIM EŞİMİN İSTEĞİYLE AÇILDIM GÜNAHI BOYNUMA DEDİ

KAPALIYDIM, EŞİMİN İSTEĞİYLE AÇILDIM. GÜNAHI BOYNUMA DEDİ...

Soru: Hocam hayırlı akşamlar. Benim bi sorum olucaktı. Ben Kuranı hatmettim defalarca ve kapalıydım eşim evlenince açtırdı kapalı olmamı istemedi. Ben ise halen daha kabir azabı ve mahşer günü dedim ne yapıcam? Eşim ben günaha giriyorum sen değil diyor. Bende benim bedenim yanacak ben kendim acı çekicem diyorum yok öyle şey ben çekerim diyor. Hocam burda en büyük günaha kim giriyor?

Cevap: Selamü aleyküm

"Hiç bir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez. Günah yükü ağır olan kimse, (bir başkasını), günahını yüklenmeye çağırırsa, ondan hiçbir şey yüklenilmez, çağırdığı kimse yakını da olsa..." (Fâtır 18)
 
Kocanız hiç bir ilme dayanmadan, hevai bir istekle dini bir hüküm vermiş ve hiç hakkı olmadığı halde, örtülüyken açılmanızı emrederek büyük bir günah işlemiştir.
 
İslam'da, ana babaya ve kocaya itaat esastır. Lakin bir şartla ki, dinin koyduğu sınırları çiğnemiyorlarsa...
 
Malesef eşiniz bu sınırı çiğnemiş ve Allah'ın 'Örtünün' emrinin tam tersine, 'açılacaksın' emrini vermiştir.
 
Burada siz de masum değilsiniz. Konuyu ilmi olarak soruşturmalı ve eşinizin hayatınızın hangi alanlarına karışabileceğini araştırmak zorundaydınız.
 
Bu büyük örtünmeme günahının bir misli size yazılmış, lakin sizi zorladığı ve vesile olduğu için iki misli de kocanıza yazılmıştır.
Bir an evvel tövbe etmenizi ve her ikinizin de Allah'a itaat etmenizi tavsiye ederim.
 
Size bu yaşamı veren ne babanız ne de kocanızdır.
Şu halde Allah'ı dinleyin:
 
"Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar..." (Nur 31)