KIZIMI DÜZ LİSEYE Mİ YOKSA İMAM HATİP OKULUNA MI VERMELİYİM? KARARSIZIM.

KIZIMI DÜZ LİSEYE Mİ YOKSA İMAM HATİP OKULUNA MI VERMELİYİM? KARARSIZIM.

KIZIMI DÜZ LİSEYE Mİ YOKSA İMAM HATİP OKULUNA MI VERMELİYİM? KARARSIZIM.

Soru: Kerem Hocam Selamun aleyküm. Bir fikrinize ihtiyaç duydum. Kızım bu sene 5.sınıfa başlayacak. Okuma durumu iyi. Evimize yakın ortaokulun müdürü tanıdık iyi sınıfa veririm dedi, okumasını istiyoruz bu okula yazdırsak mı imam hatipe mi yazdırsak çok kararsız kaldık. Ya ilerde yine imam hatiplerin önü kesilirse diyoruz. Sizin fikirlerinize önem veriyorum. Ne düşünürsünüz?

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Bu saatten sonra eski zulüm yıllarına dönüş ihtimali çok çok zayıftır. Bu yöndeki tereddütleriniz boşunadır.
Bu topraklarda İslam'ın önü açıktır. 20-50 yıl içinde Allah'ın dinini daha iyi bilen ve yaşayan bir nesil yetiştirebilirsek, yeniden dünyaya nizam veren bir süper güç olacak ve tüm dünyada akıtılan Müslüman kanını durduracağız biiznillah.
Dedelerimiz bunu başardı, biz de başaracağız Allah'ın yardımıyla.
 
Benim kızım da bu yıl 5. sınıf okuyacak. Daha yakında ve kolayıma gelen düz lise mevcutken, ben kızımı İmam Hatip okuluna yazdıracağım. Zira yavrumun, hem dünyevi ve hem de uhrevi ilimlerde ilerlemesini istiyorum; dünyacı ve maddeperest değiliz hamdolsun.
 
İmam Hatip okulunun hayatıma büyük katkıları oldu. Her zaman bana kattıklarına minnet duyacak ve etrafımdaki insanları da bu okullara teşvik edeceğim.
 
Kızınızın, Allah'ına, Peygamberine, ailesine ve tüm insanlığa faydalı bir birey olmasını istiyorsanız, bu okula kaydını yaptırınız.