NİHAT HATİPOĞLU HOCANIN TELEVİZYONDAN ALDIĞI PARA HELAL MİDİR?

NİHAT HATİPOĞLU HOCANIN TELEVİZYONDAN ALDIĞI PARA HELAL MİDİR?
NİHAT HATİPOĞLU HOCANIN TELEVİZYONDAN ALDIĞI PARA HELAL MİDİR?
 
Soru: Hocam selamün aleyküm. Öğrendiğime göre Nihat Hatipoğlu hoca yine büyük paralar karşılığında bir televizyon kanalında Ramazan programı yapıcakmış. Ben bunu kabul edemiyorum. Sizce para karşılığı televizyona çıkması ne derece doğrudur, aldığı para helal midir?
 
Cevap: Ve aleyküm selam
 
Nihat Hoca televizyona çıkmasın da; Mehmet Okuyan, Abdülaziz Bayındır, Mustafa İslamoğlu, Yaşar Nuri, Edip yüksel gibi din tahripçileri mi çıksın?
 
Bu tahrifçilerin, yapacakları her programda kaç bin kişinin Kur'an'ın bir kısım ayetlerini inkar edip gavur olmasına vesile olabileceklerini tahayyül edebiliyor musunuz?
 
Başka türlü sorayım;
Gerçekten, televizyonda 14 asırlık İslam'ı anlatan bir hoca yerine, 100 yıllık yeni bir din uyduran şu reformistleri mi izlemeyi tercih edersiniz!?
 
Sorunuza gelince;
 
Camideki imamın ya da gasilhanedeki gassâlin vazifesini yaptığı için aldığı maaş nasıl helalse, Nihat hocanın da reklam gelirlerinden trilyonlar kazanan bir kanaldan aldığı maaş da öyle helaldir.
 
Zira imamlar, devletten, namaz kıldırdıkları ve vaaz verdikleri için değil, zamanlarını camide geçirmek zorunda oldukları için maaş alıyorlar.
 
Eğer evine ve ailesine bakabilecek kadar bir maaş almaz ise, hiç kimse imamlık vazifesini yapmayacak ve bu millet, tıpkı yüz yıl öncesinde olduğu gibi, cenazelerini defnedecek bir hoca dahi bulamayacaktır...