PANİK ATAK HASTASIYIM. ÇOK KORKULARIM VAR, NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

PANİK ATAK HASTASIYIM. ÇOK KORKULARIM VAR, NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

PANİK ATAK HASTASIYIM. ÇOK KORKULARIM VAR, NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

Soru: Son 3 yıldır panik atak hastalığıyla boğuşuyorum hocam çok saçma korkularım var ve hayattan hiçbir zevk almıyorum. Yaşamak istemiyorum bana tavsiye edebileceğiniz dualar varmı. Sizi izleyince huzur buluyorum sadece belki kurtulmama vesile olursunuz.

Cevap: Son dönemde inanç eksikliğinden kaynaklı olarak gittikçe artan bir salgın hastalık panik atak.

Tecrübe edilmiş ve çok faydası görülmüş birkaç tavsiye yazayım, şifa Allah'tan.

Resulullah (sallallahu aleyhi vesellem) buyurdu:

" 'Hasbiyallahü ve ni’mel vekil' sözü, her korku için bir emniyettir." (Deylemi)

"Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alîm." duasını sabah üç kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez." (İbni Mace) "

'Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka.' duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez." (Müslim)

Vesvese ve kasvet veren şeytanlardan korunmak için de yine Peygamberimiz aleyhisselam, Ebu Hureyre (radiyallahü anh)’den nakledilen hadisi şerifte, şöyle buyurmaktadır:

“Her kim: ‘Lâ ilâhe illallâhu vahdehu la-şerike leh, lehü'l mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadir.’ duasını, bir günde yüz kere söylerse, kendisine on köle âzat etmiş gibi sevàp verilir, ayrıca lehine yüz sevab yazılır ve yüz günahı da silinir. Bu, ayrıca üç gün akşama kadar onu şeytana karşı muhafaza eder. (Buhâri, Daavât, 54)

İmam-ı Rabbani Hazretleri de cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, "Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim." okunmasını emrederdi.