Sosyal Medya Gönüllüler Ordusu Kuruyoruz...

Sosyal Medya Gönüllüler Ordusu Kuruyoruz...

İhramcızâde İlim Yayma olarak, sosyal medyada aktif olan erkek ve bayan tebliğ ekibimize yeni katılımcılar arıyoruz.

Her gün yarım saat ila 1 saatini İslam’ı tebliğ için, vatana, millete ve ümmete faydalı bir hizmet yapabilmek adına ayırabilecek olan istikrarlı kardeşler, Facebook üzerinden irtibata geçebilirler.

Hizmete katılmak isteyen bayanlar, bayan admin’e yönlendirilecektir.

 

Projeler:

- Kerem Hocamızın sohbetlerini izleyip, not çıkarmayı seven kardeşler; (YouTube için etiket/açıklama yazacak, eğitim verilecektir.)

- Çeviriler ve işitme engelliler için sohbet videolarının Türkçe metnini yazma;

- İmla kurallarına hâkim tercihen Türkçe öğretmenleri veya kurallara hâkim kardeşler;

- Paylaşım, YouTube yorum müdafileri ve şikâyet grubu için kardeşler;

- Altyazı için, İngilizce, Almanca ve Arapça çevirmenler;

- Türkçe'den Arapça'ya çeviri yapacak kadar dile hâkim. Arapça çeviriyi montaj programı ile videoya yerleştirecek kadar dile hâkim kardeşler.

- Video montajlama programı kullananlar;

- Photoshop ve benzeri programlarla fotoğraf ve üzerinde yazı düzenlemesi yapabilen, videolara kapak resmi yapan ya da öğrenmek isteyenler; (Bilgisayarı olan ve öğrenmek isteyenlere eğitim vermekteyiz.)

– Kısa Film ve YouTube video çalışmalarımız için özgün müzik üretme ve telif takip;

- Java bilen Android programcı ve Swift bilen İOS programcılar;

- Sesine güvenen, etkileyici konuşma kabiliyeti olan, video çalışmalarımızda sesini kullanabileceğimiz, ses kayıt cihazlarına sahip erkek kardeşler,

- Araştırma yapmayı seven kardeşler.

Üstteki kriterler öncelik olmak üzere sosyal alanlarda da faaliyet gösterebilecek olan kardeşleri, bu Allah yolunda cihada bekliyoruz!

“Mü’minlerden özür sahibi olmaksızın (cihattan geri kalıp) oturanlarla, Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar. Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, cihattan geri kalanlardan üstün kılmıştır. Gerçi Allah (Mü’minlerin) hepsine de en güzel olanı (Cenneti) va’detmiştir. Ama mücahitleri büyük bir mükâfat ile kendi katından dereceler, bağışlanma ve rahmet ile cihattan geri kalanlara üstün kılmıştır. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Nisâ 95-96)

Enes radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Müşriklere karşı mallarınızla, canlarınızla ve dillerinizle cihad ediniz.” (Ebû Dâvûd, Cihâd 18. Ayrıca bk. Nesâî, Cihâd 2, 48)    

İletişim :  ihramcizadeilimyayma@gmail.com