ÜLKEMİZDEKİ RADİKALLERİN TASAVVUF DÜŞMANLIĞININ SEBEBİ NEDİR?

ÜLKEMİZDEKİ RADİKALLERİN TASAVVUF DÜŞMANLIĞININ SEBEBİ NEDİR?

ÜLKEMİZDEKİ RADİKALLERİN TASAVVUF DÜŞMANLIĞININ SEBEBİ NEDİR?

Soru: Selam aleyküm Kerem hocam nasılsınız?
Hocam bazı insanlar tasavvuftan neden rahatsızlar, neden şirk diyorlar, bunların kuyruk acısı ne acaba?
 
Cevap: Ve aleykum selam, hamdolsun Rabbime…
 
Cihan devleti olduğumuz ve dünyaya hükmettiğimiz dönemlerde, her başarılı Osmanlı sultanın ardında, tasavvuf ehli bir Veli zat var idi. (Allah onlara rahmet etsin)
 
Şia'nın, Vehhabi - Selefilerin ve Mealistlerin Tasavvufa olan düşmanlığının asıl sebebi, emir verdiğimiz ve dünyada yön belirlediğimiz o kudretli günlerin tekrar geri gelmesi korkusundandır.
 
Haçlıların ve Yahudilerin, bu saydığım radikal gruplara tasma takıp Ehli Sünnete ve Tarikatlara düşmanlık ettirmesi de, atamız Selçuklu ve Osmanlı'nın uykudan uyanıp yeniden dirilişini engellemek içindir.
 
Ama ne yapsalar boş!
 
"Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de, Allah nurunu tamamlayacaktır." (Saff 8)
 
Allah Teala, yolunda olanların yardımcısı olduğundan, atalarımız 6 asır boyunca bu ümmete, tarikatlerde ve medreselerde verdikleri eğitim ve bilinçle liderlik etmiştir.
 
Bütün bu radikal ideolojistleri susturan ve topraklarında barındırmayan Hilafet, İngilizlerin hileleriyle bu topraklarda batmış ama yine bu topraklardan yükselecek ve ümmetin hakkını savunacaktır biiznillah...