ALLAH YAHUDİLERE VE HRİSTİYANLARA NEDEN ZALİM TOPLUM DİYOR?

ALLAH YAHUDİLERE VE HRİSTİYANLARA NEDEN ZALİM TOPLUM DİYOR?

ALLAH YAHUDİLERE VE HRİSTİYANLARA NEDEN ZALİM TOPLUM DİYOR?

Soru: Maide 51; “İnananlar, Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır. Allah zalim toplumu doğru yola iletmez.” Hocam bu ayette bahsedilen yahudilerin zalim olarak anlatilmasini nasil yorumluyorsunuz? Eşim, bu ayete karşilik olarak dünyada müslüman olarak yaşamayan binlerce çok düzgün ve ahlaklı olduğu halde inanmayanları zalim olarak kabul etmememiz ayrıştırmamamız dışlamamamız gerektiğini savunuyor.

Cevap: Selamün aleyküm
 
Yahudilerin ve Hristiyanların tamamına göre son Peygamber Muhammed aleyhisselam yalancı bir Peygamberdir!
 
Yine Yahudilere göre Üzeyir aleyhisselam da Allah’ın oğlu; Hristiyanlara göre de İsa aleyhisselam Allah’ın oğludur! (Haşa ve kella)
 
Bu kavimlerin zalim olarak anılmalarının en önemli iki sebebi, yaratıcıları olan Allah’a şirk koştukları bu iki meseledir.
 
Yahudilerin Allah katında zalim sayılmalarının bir başka sebebi de, faiz denilen kan emme ritüelini helal saymalarıdır!
Allah'ın haram kıldığı faize helaldir diyen bir kavim nasıl dürüst olabilir?
Fakirlerin kanını emerek Allah ve Resulüne karşı savaş açmış bir millet zalim değilse, ya zalim kimdir?
 
“Eğer böyle yapmaz (faizi terk etmezseniz), o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin…” (Bakara 279)
 
Ayrıca Yahudi tüccarlardan çok daha sağlam ticaret yapan ve zekatlarını veren, Müslüman tüccarların üzerini örtüp yok sayarak 3-5 Yahudinin yaptığı doğru ticareti öne çıkarmak nasıl insafsızca bir görüştür?
 
Bir fakire zekat veren Yahudi gördünüz mü hiç?