CAMİ İMAMLARININ ARKASINDA NAMAZ KILMAYAN BİR ABİMİZ VAR

CAMİ İMAMLARININ ARKASINDA NAMAZ KILMAYAN BİR ABİMİZ VAR

CAMİ İMAMLARININ ARKASINDA NAMAZ KILMAYAN BİR ABİMİZ VAR

Soru: Esselamu aleyküm hocam. Fikirlerinizi düşüncelerinizi beğeniyor ve de benimsiyorum. Allah sizden ve sizin gibilerden razı olsun inşallah. Bir sorum olacaktı bir büyüğüm şimdi ki imamların arkasında saf tutulup namaz kılınmaz dedi bana bu yüzden Cuma namazlarına gitmiyormuş. Sebebi ise hutbelerinde cihadı anlatmayışları devlete göre davranmaları ve maaşlarının genelev ve faizhanelerden gelebilme ihtimalinden dolayı bu zamandaki çoğu imamın imamlığını kabul etmiyor bu abimiz. Bu konudaki fikir ve ilminizi merak ediyorum hocam. Allah'ın rahmeti bereketi ve selamı hepimizin üzerine olsun..

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Bu büyüğünüz bir Vehhabi-Selefi'dir. Bu tür mezhepsizler, ülkemizdeki 70 milyon müslümanın tamamına kafir derler; sırf kendi batıl ideolojilerine tâbi olmadıkları için.
 
Cami imamlarımızı da, devletten maaş aldıkları için kafir olmakla itham etmeleri sebebiyle, ne vakit namazlarına ne de Cuma namazına gelirler. Tıpkı Mealciler gibi kendilerini tamamen ümmetten soyutlamış ve 70 milyon ümmeti Muhammedi dışlayarak, ideolojilerini İslam'ın üzerine çıkarmışlardır.
 
Halbuki, maaşla ölü yıkamak nasıl caiz ise ve parası helal ise, maaşla imamlık yapmakta öyle helaldir.
 
Ehli Sünnet olan her Diyanet imamının peşinde namaz kılınır.
Bilinmelidir ki, imamlarımız, namaz kıldırdıkları için maaş almıyorlar, zamanlarını orada harcadıkları için maaş alıyorlar.
 
Bu tür Harici - tekfirci zihniyetli insanlardan uzak durmanızı önemle tavsiye ederim.
Zira bu kafanın iki adım sonra gideceği yer, Allah rızası için(!) canlı bomba olup müslümanları katletmektir...
 
Konuyla alakalı bazı sohbetlerimi gönderiyorum...