GÜNAH İŞLEDİĞİM YERE MELEKLER GELMEZ Mİ?

GÜNAH İŞLEDİĞİM YERE MELEKLER GELMEZ Mİ?

GÜNAH İŞLEDİĞİM YERE MELEKLER GELMEZ Mİ?

Soru: Selamun Aleyküm Kerem Hocam, Büyük bir ilgiyle yaptıklarınızı sohbetlerinizi dinliyorum. Allah razı olsun sizden imanımızı tazeliyorsunuz güzel örneklerinizle ilminizle. Bir sorum olacaktı. Hocam ben Almanya'da öğrenciyim tek odalı bir yerde kalıyorum. Namazı bu odada kılıyorum. Okuduğum bir şey vardı. Bir yerde günah işlenmiş olursa melekler oraya gelmez ve bize dua etmez gibi birşeydi. Diğer yandan da Hz. Muhammed (SAV) efendimiz kim namazdan sonra abdestini bozmadan namaz kıldığı yerde sükunet içinde oturursa 70000 melek ona dua eder diye bir şey okumuştum. Eğer her ikisi de doğruysa hocam benim odamda günah işlemişsem bu melekler bana dua eder mi yoksa etmez mi ve bizler de onların dualarına karşılık Fatiha suresi okuyabilir miyiz? Hadisi okuduktan sonra içimden gelmişti bende meleklere sevgi muhabbetimden Fatiha okumuştum. Bu da mümkün müdür? Hayırlı günler hocam.

Cevap: Ve aleykum selam
Günah işlenen bir yere meleklerin girmemesi, günah işlenirken girmez anlamındadır. Yine melekler, canlı resmi bulunan eve girmezler. Rahmet meleklerinin girmediği yere de şeytanlar ve cinler girer.
Ve yine kıldığımız namazlardan sonra, hemen yerimizden kalkmaz ve Rabbimize dua eder isek, meleklerin bizim için istiğfar ve dua edecekleri hadislerle sabittir.
 
Binnetice, günah işleyeceğiniz zaman Allah'ın görmeyeceği bir yerde işleyin(!)
 
Her ibadetten sonra, Allah rızası için Fatiha suresini okuyabilirsiniz...