ÇOCUĞUMUZ DOWN SENDROMLU DOĞACAK DİNEN NE YAPABİLİRİZ?

ÇOCUĞUMUZ DOWN SENDROMLU DOĞACAK DİNEN NE YAPABİLİRİZ?

ÇOCUĞUMUZ DOWN SENDROMLU DOĞACAK, DİNEN NE YAPABİLİRİZ?

Soru: Hocam Selamu aleyküm hayırlı sabahlar size bir sorum olacak. Eşim dört aylık (18 haftalık) hamile Down sendromu için zeka testi yapıldı. Testin sonucunda Down sendromu olma riski çok yüksek çıktı doktorumuz başka bir test yapılmasını önerdi o test sonucunda kesin sonucun çıkacağını söyledi eğer o hastalık varsa yasal bir şekilde 22 haftalıkken devletin çocuğu kanunen almasının yasal olduğunu söyledi. Buraya kadar tamam ama eşim ve ben bu işin dini yönünü merak ediyoruz diyelim ki çocuğumuz Down sendromu bizim o bebeği aldırmaya hakkımız var mı hocam acil cevap verirseniz çok seviniriz çünkü test sonucu bir ay sonra açıklanıyormuş ne yapmamız gerekiyor şimdiden Allah razı olsun?

Cevap: Ve aleyküm selam
 
Devletin kanununda ilk haftalarda bir şüpheye dayalı olarak çocuk öldürülebilir ama Allah'ın kanunu buna müsade etmiyor.
 
Yapacağınız diğer testte sonuç yine aynı çıksa bile sakın çocuğunuzu öldürmeyin!
 
Benzer bir olay kız kardeşimin ikinci çocuğu için söylenmiş ve testler sonucunda çocuğu Down sendromu sebebiyle aldırma hakları olduğu söylenmiş idi.
 
Kardeşim ve eşi öldürmemeye karar verdiler ve Allah onlara tüm ailemizin çocuklarından daha zeki bir çocuk verdi hamdolsun.
Adı, Süleyman'ın veziri Asaf olarak konuldu. (Allah'ın peygamberine selam olsun)
 
Unutmayın!
Allah hatalı üretim yapmaz, sadece sınav eder...
 
"Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin. Onları da, sizi de biz rızıklandırırız. Onları öldürmek gerçekten büyük bir günahtır." (İsrâ 31)