EDİP YÜKSEL'İ İZLEYEBİLİR MİYİZ?

EDİP YÜKSEL'İ İZLEYEBİLİR MİYİZ?

EDİP YÜKSEL'İ İZLEYEBİLİR MİYİZ?  

Soru: Hocam, videolarınızdan, özellikle de yazılarınızdan çok istifade ediyoruz. Size Edip Yükseli sormak istiyorum.
Konuşmalarından dengesini kaybetmiş biri gibi olduğu belli olsa da, sizin bu şahıs hakkındaki görüşünüz benim için çok önemli. Videolarını izleyebilir miyiz?
 
Cevap: Son Peygamber Muhammed aleyhisselam'dan sonra yeni bir peygamber ya da peygamberler geldiğini söyleyen kim olursa olsun sapmıştır.
Bu insanlardan, Fetö'cülardan kaçar gibi kaçın!
 
Edip Yüksel, evvelce Ehli Sünnet idi. Sonraları, Amerika'da ortaya çıkan sahte peygamber Reşat Halife'ye tâbi oldu!
 
19 diniyle(!) Reşat vesilesiyle tanıştı.
 
Aynı sisteme inanan ünlü davetçi Ahmed Deedat, daha sonra arkadaşı Edip'e bu görüşten tövbe ettiğini, 19 sisteminin bir çıkmaz olduğunu ve bu bataklıktan ayrılması gerektiğini söyledi!
 
Keşke Edip, arkadaşı Deedat'ı dinleseydi de, Allah'ın Peygamberine ve sahabesine bu kadar düşmanlık etmeseydi! (Allah'ın selamı öncülerimizin üzerine olsun)
 
Sonraları, rahmetli babası Sadrettin Yüksel hoca tarafından mürted olduğu söylenerek evlatlıktan reddedildi.
Bu olay onun psikolojisinde ciddi travmalara yol açtı...
 
Bu reddolunuştan sonra; hayatını Kur’ân’a, Peygamberine, Sahabeye ve ulemâya iftiralar eden ve kin kusan yayınlar (kitaplar ve videolar) yapmaya adadı...
 
Durum Tahlili:
 
Cemaatten ayrılan ve radikal bir yaşamı tercih eden bu gibi şahıslarda genellikle gördüğüm sapma süreci şöyle işliyor:
 
Önce şeyh olduklarını iddia ediyorlar, sonra Mehdi ya da İsa oluyorlar! Bundan sonra da vahiy aldıklarını iddia ederek peygamberliklerini(!) ilan ediyorlar.
 
Yalnız benim Edip'te gördüğüm fark, şeyhlik ya da Mehdi'liği teğet geçerek direk peygamberliğe doğru uzun bir atlayış yapmış olması!
 
Videolarında açık olarak 'ben peygamberim' diyemese de, tıpkı kediciklerin Mehdi'si gibi devamlı ince îmâlarda bulunuyor.
 
Mesela, bir kitabında direkt olarak vahiy aldığını söylüyor!
 
Bu konuda kendisine soru soran birine yazdığı satırlar aşağıdadır:
 
...... YAPAR: “Merhaba Edip, söyleşinin bir yerinde vahiy aldığını söylüyorsun. Bunu detaylı olarak açmaz isen yanlış anlaşılmalara vesile olabilir. Konu ile ilgili detaylı bilgi verebilir misin?”
 
 EDİP: "Dinimi sadece Allah'a özgülemeye karar verdiğim 1 Temmuz 1986 tarihinden 114 gün sonra 23 Kasım 1986 tarihinde olağanüstü bir olay yaşadım. Birkaç hafta Rabbimden beni içinde bulunduğum tereddütten kurtarması için dua ettiğim vakit, VAHİY OLDUĞUNDAN KUŞKUM OLMAYAN BİR SES(!) beni 3/41 ayetine yöneltti ve sorunumu çözdü.
Daha sonra birkaç yıl içinde gelişen bazı tecelliler o olayın kesinlikle ilahi bir takdir olduğunu isbatladı. Benden bağımsız olarak birçok kişi tanık oldu o tecellilere. Sadece ufukta (objektif dünyada) ayetlere tanık olmadım aynı zamanda enfusi olarak da tanık oldum (41/54).
Bu yüzden gönlümde ve beynimde zerre ağırlığınca kuşku yok. Bu konuyu Üzerinde 19 Var adlı kitabımda son bölümlerde anlatıyorum..."
 
Edip Yüksel'e Hidayet Duam: Kalpleri çevirmek Allah'ın kudretindedir!
 
Allah'ım, sen bu adamın kalbini tekrar İslam'a çevir ve ahiret hayatını kararttığı insanları tekrar 14 asırlık İslam'a çağırabilmesi için ona fırsatlar ver! Amin...  
 
"Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir.
 
Fakat o, Allah’ın Resûlü ve PEYGAMBERLERİN SONUNCUSUDUR..." (Ahzâb 40)