SELEFÎ VE KEMOTERAPİ...

SELEFÎ VE KEMOTERAPİ...

SELEFÎ VE KEMOTERAPİ...

Soru: Selâmün aleyküm, kandiliniz mübarek olsun.
Öncelikle aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum mümkünse. Komşumun oğlu Konya'ya okumaya gitti. Geldi, sakallı selefi salihin diye bi grupta. Bilmiyorum bana bazı şeyleri garip geliyor, ayetlerle konuşuyor, bilmediğim için tartışmaya giremiyorum. Namaz kılarken bazı şeyleri değişik bizim gibi kılmıyor. Sünnetleri terkediyor. Sürekli Bakara, Ali İmran, Ankebut surelerinden ayetlerle savunmaya geçiyor.
Diyanetin imamının arkasında namaz kılmıyor. Cumaya gitmiyor, daha bir sürü şey. Ne yapmak lazım? Bugün camiye gitmedim, tesbih namazı kıldıracaktı fakat vazgeçti ve ben çok üzüldüm. Ne yapmak lazım, daha bir sürü şey, kafam karıştı.
Bilgi verirseniz Allah razı olsun. Bir sürü birsürü şey. Oy kullanmadı mesela halifelik var diyor.
Bi kitapçı var, ondan sürekli kitap alıyor, oruca bir gün sonra başladı hilal görünmedi diye. İmsakiyeden nerdeyse bi saat sonra niyetlendi, diyanet yanlış diyo lütfen bilgi verin hakkınızı helal edin...
 
Cevap: Ve aleyküm selam ve rahmetullah
 
Maalesef komşunuz Vehhabi olmuş. Yani kalp kanserine yakalanmış!
Selefîlik adını kullanan bu Vehhabiler, Ehli sünnet değildir. Muhammed aleyhisselam’ın şeriat caddesinden ayrılmış, ve hevalarını ilah edinmişlerdir.
Bu bâtıl yolcular, kendi görüşlerine uymayan bütün Müslümanlara kafir damgası vururlar.
Kur’an’da geçen müşriklerle alakalı tüm ayetleri Müslümanlara uyarlayarak kafir hükmü basar ve daha sonra Işid'in yaptığı gibi Müslümanların kafalarını keser ve mallarına el koyarlar.
 
Mesela, "Onlar (kâfirler), atalarını sapıklıkta buldular ve peşlerinden koşup gittiler." (Saffât 69 - 70) ayetlerini bir Müslümana söyler ve 'Hanefî mezhebine uyduğun için, atalarına uymuş oldun. Ama bu ayet, atalarına uyanların kafir olduğunu söylüyor' diyerek ayete hevasına göre mana verir ve kolaylıkla bir Müslümana kafir deme cür'etini gösterirler.
 
Halbuki yukarıdaki ayetlerin tefsirlerini inceleyenler görürler ki, bu ayetler puta tapanlar hakkında inmiştir.
Bir Müslüman, Resulullahın vârisleri olan âlimlere uyarsa, müşriklere uymuş olmaz.
 
Yakup aleyhisselam, ölürken oğullarına sordu: "Benden sonra kime kulluk edeceksiniz?"
Oğulları dediler ki: "Senin ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek Allah’a kulluk edeceğiz." (Bakara 133)
Yine oğlu Yusuf aleyhisselam buyurdu ki: "Atalarım İbrahim, İshak ve Ya'kub'un dinine uydum. Allah'a herhangi bir şeyi ortak koşmamız bize yakışmaz..." (Yusuf 38)
Demek ki, atalarımız Müslüman ise, müşrik değil ise, onlara uymamız lazımdır. Yusuf nebi, Müslüman olan atalarının yolundan gittiğine göre, biz de Müslüman atalarımızın, yani mezhep imamlarımızın ve ehl-i sünnet âlimlerinin yolundan gitmeliyiz.
 
Övgüler ve selam üstüne olsun, Allah'ın Peygamberi şöyle buyurdu:
"Ahir zamanda bazıları, sizin ve atalarınızın yolundan ayrılıp, sünnetimden uzak kalacaklar, onlardan uzak durun." (Müslim)
 
Ayrıca bu Selefici gencin, namaz kılarken sünnetleri terketmesi, Peygambersizlik mezhebinden olduğunun bir göstergesidir.
 
Bu kanserli hastanın, bir an evvel kemoterapiye alınması lazımdır ki, çok geç olmadan Haricîler gibi dinden çıkmasın. Bunların mantığı, halifemiz Hz. Ali'nin katilleri olan Haricîlere dayanır. Onlar da, Hz. Ali gibi bir sahabiyi keserken Allah'ın ayetlerini okuyorlar ve 'Ali’yi öldürmekle sevab işledik!' diyorlardı!  
 
Bu Genci Kurtarmak İçin Neler Yapılabilir:
Çocuğun babası ve anası dirayetli ise, oğullarına ciddi yaptırımlarda bulunması lazımdır. Gerekirse okuduğu okulu değiştirmeye kadar varacak planlar yapmalıdırlar. İnternetten görüştüğü kişilere dikkat etmelidirler. Arkadaş listesinde kayıtlı olan Ebû'ların tamamı Vehhabidir. Bu çocuğu ifsâd edenler onlardır. (Bu yıl ülkemizden 2000 kadar genç, cihad davetiyle kandırılmış ve helak olmaya çağırılmıştır. Bu sahte davete iştirak edenlerin hem dünyası, hem de ahireti helak olur, murdar giderler!)
 
Aile olarak bu konuda bazı önlemler almazlarsa, yakın zamanda bu kanser hastasının iki belirtisini göreceklerdir.
 
1) İlk belirti, babasına ve annesine, ‘Selefi olmadığınız için siz müşrik oldunuz. Müşriklerin de, Müslüman evlad üzerinde bir söz hakkı yoktur.’ diyecek ve evi terkedecek.
 
2) İnternetten tanıştığı, yüzü peçeli, adını gizleyen Ebû bilmemnelerle, Suriye'ye Müslüman kesmeye gidecek. (Bu Vehhabilerin, Yahudi ve Hristiyanlara asla eli kalkmaz. Sadece müslümanları kesebilirler.)
 
Birkaç ay sonra, gariban Müslümanlardan kestikleri kafaları önlerine dizecek ve Selefî yoldaşlarıyla sırıtarak Selfie pozu verecektir…
 
Aşağıda, bu kardeşimizin manevi olarak tedavi edilebilmesi için gerekli olan birkaç yazımı ve reddiye yaptığım videolarımı paylaşıyorum.
Komşunuza iletin ve oğluna izletmesini tavsiye ettiğimi söyleyin. Eğer gözleri kör ve kulakları sağır değilse, bu ikazdan sonra uyanacaktır.
 
Hidayet ancak Allah'tandır.
Kurtuluşu için dua edeceğim vesselam...