ZİNA YAPMAZSAM, EVLENDİĞİMDE NASIL SEVİŞMEM GEREKTİĞİNİ NERDEN BİLEBİLİRİM Kİ?

ZİNA YAPMAZSAM, EVLENDİĞİMDE NASIL SEVİŞMEM GEREKTİĞİNİ NERDEN BİLEBİLİRİM Kİ?

ZİNA YAPMAZSAM, EVLENDİĞİMDE NASIL SEVİŞMEM GEREKTİĞİNİ NERDEN BİLEBİLİRİM Kİ?

Soru: Hocam zina sohbetlerini izledim çok güzel konuşuyorsun ama zina yapmazsam evlendiğimde eşimle nasıl seks yapmam gerektiğini nerden bilebilirim ki?

Cevap: Sevgili kardeşim;

Yaratıcımız olan Allah, yarattığı kullarına içgüdüsel olarak eşlerine nasıl davranmaları gerektiğini en güzel yollarla bildirmiştir.
 
Bu yollardan biri de rüya yoludur.
 
Erkekler ve kızlar, bekarlık dönmelerinde gece rüyalanmaları ile müstakbel eşleriyle yaşayacakları seksin provalarını beyinlerinde yaşarlar ve içgüdüsel olarak bunu öğrenirler.
 
Mesela ben evlenmeden önce haftada bir ya da iki haftada bir kez muhakkak rüyalanırdım.
Zina ve istimna da yapmadığımdan, haftada iki kez bile rüyalanma olurdu bazen...
Sarışın, esmer; her hafta başka bi kızlaydım yani...
Evlendiğimde bu rüyalar da kesildi tabi.
 
İşin latifesi bi tarafa;
 
Evlenecek olan kişilerin, evlenmeden birkaç gün önce, zifaf gecesinde İslami olarak eşimize nasıl davranmamız gerektiği ile alakalı birkaç yazı okuması bile yeterli olacaktır ilk gece için.
 
Sonrasında cinsel beraberlikler devam ettikçe, her iki tarafta tecrübe kazanacak, birbirini daha iyi tanıyacak ve karşılıklı sevgileri de gün be gün artacaktır.
 
İyi bir cinsel hayat, karı kocanın birbirine olan düşkünlüğünü ve bağlılığını arttırır. Boşanma ihtimalini minimuma indirir.
Bugün görülen boşanmaların en önemli sebebi, eşlerin birbirine olan cinsel ilgisini kaybetmesi ve gayri meşru ilişkilere tevessül etmesidir.
 
"...Allah, gerçeği açıklamaktan hayâ etmez..." (Ahzâb 53)