kerem onder

kerem önder sohbet izle sinle indir

 

Seslendirme: Uğur Ünsal

* Ebu Hanzala’ya Reddiye

* Ebu Hanzala’yı bitiren video!

* Kerem Önder Hoca Laikliği destekliyor mu?

* Müslümanlar şirk devletinde görev alabilir mi?

* Türk bayrağı tağutun simgesi mi?

* Müslümanları tekfir etmenin tehlikesi…

* “Kim Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.” (Mâide, 44)

* “Kasden inkâr ederek Allah’ın hükümleriyle hükmetmeyen kimseler kâfirlerdir. (Allah’ın hükümlerini) Kabul ettiği hâlde onunla hükmetmezse zalim veya fâsık olur.” (Abdullah ibni Abbas, Radıyallahu anh)

* “Bir kimse Allah’ın hükümleriyle hükmetmezse dahi, kalbiyle o hükümlerin doğruluğuna inanırsa kâfir olmaz. Zira küfür, hak olan hükümleri kalbiyle inkâr ve lisanıyla reddetmektir.”

* Hz. Peygamber Medine toplumunda, münafıkların varlığını bildiği halde onları küfürle itham etmemiş, temelleri hoşgörüye bağlı bir İslamlaştırma siyaseti izlemiş.

15:34 dakika da belirtildiği üzere,
Şehit Mektupları:

1. Sevgili Ailem,
İlk önce hepinizi çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Bu mektup ancak ben öldükten sonra sizin elinize geçecektir. Şunu asla unutmayın.
Allah’ın verdiği canı Allah’tan başkası alamaz. Bu yüzden üzülmeyin. Yalnız size söylemek istediğim bir şey var. Ben Burcu’yu çok seviyorum ve bu sevgimi de mezara götürüyorum. Ben burada öldümse Allah yolunda, vatan, namus ve millet yolunda öldüm. Benimle aslında gurur duyun ve gülün. Asla ağlamayın. Eğer ağlarsanız ben yattığım yerde rahat edemem. Dedeme de hepinizin selamını söylerim. Kendinize çok iyi bakın. Sizleri çok seviyorum. Hepinizi çok özledim. Oğlunuz. Yazacak başka bir şey bulamıyorum.
Serhat Gencer
Dz. P. Astsb. Çvş

2. Canım Anneciğim,
Her şeyimi ama her şeyimi sana borçluyum, hep sana hizmet etmeyi, yanımda kalmanı, sana hürmet etmeyi, hep kokunu koklamayı arzulardım. Çok az kısmet oldu. Bu dünyada sana doyamadım. Anneciğim dünyayı sevemedim, tad da alamadım. Allah’ın emir ve rızasına aykırı her şey beni rahatsız etti. El hasıl dünya bana küstü bende ona. Bilmiyorum ama zannediyorum senin dualarının bereketiyle ömrüm uzun olur. Eğer sen veya ben önce gidersek kucağını açıp beklesin. Elbette kavuşacağız. Saçından bende bir tutam var, onu yanımda taşıyorum. Ölürsem Allah’ın izniyle kahramanca olacaktır. Saçının telleri yanımda kalsın, sakın ağlama. Bil ki göğsümde Kur’an var. Dudaklarımda son olarak Allah’ı zikretti. Gönlün müsterih olsun. İbadetlerimi zikirlerimi hep bağışladım, elimde bir şey kalmadı. Rabbimin huzuruna bomboş gidiyorum. Onun gufranının kuşatacağın umuyorum.
Sana başka ne yazayım evvel gidene selam olsun.
Oğlun Bedir

“Allah’ım! Bize hakkı hak olarak göster ve ona tabi olmayı bize nasip eyle! Batılı da batıl olarak göster ve bize ondan gereğince uzak durmayı nasip eyle!” (İbn Kesir, Tefsir, 3/820)

 

 

      fblogo    

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.